| DiutzaAngel a întrebat:

am un iubit de fapt e logodnicul meu suntem de 1 an jumate luati si il iubesc. dar tot odata a aparut un alt baiat cu care n-am nimic dar il cam plac dar nu ff mult si care tot insista la mine sa fim impreuna eu imi iubesc logodnicul dar... nu stiu ce sa fac?!

Răspuns Câştigător
| emilia21 a răspuns:

In locul tau nu i-as da atentie celui care aparut acum in viata ta, sunt sigura ca vrea numai distractie apoi pleaca, si atunci ai suferi mult, daca ar afla logodnicul tau, in mod sigur te va parasii si el. Asa ceva nu se ascunde, si mai devreme sau mai tarziu va afla.
Gandeste-te putin are rost sa-ti strici aceasta relatie asa de frumoasa doar pentru ca altul a aparut in viata ta, si pentru care tu nu simti mai nimic, in afara faptului ca il placi putin! Este viatata si tu decizi, dar daca o sa fugi pentru amandoi, pana la urma ai sa ramai singura.

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În momentul în care apar propoziţii de felul "îl iubesc DAR..." deja este evident, clar ca lumina zilei că NU îl iubeşti.
O vorbă din bătrâni spune: "Femeia nu se simte bine dacă nu ridică coada şi la un al doilea". Mare dreptate au bătrânii!
Dacă e vorba de logodnicul tău, bănuiesc că aveţi o relaţie serioasă şi stabilă. Tu ce vrei? Să dai cioara din mână pentru cea de pe gard?!

Pune-ţi bine ordine în sentimente pentru că ceea ce vei decide va fi cu efect ireversibil!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca va iubiti nu inteleg de ce te mai gandesti la celalalt!

Lasa-l in plata Domnului ca ala vrea doar sa ti-o traga, pe romaneste!

Mai tarziu sa nu revii pe site plangandu-te ca il vrei pe actualul inapoi sau ca ai ramas gravida cu asta care umbla dupa tine!

Nu cobesc ci doar iti arat 2 posibile consecinte, ce-i drept extremiste si macabre!

Gandeste-te bine ce vrei: iubire si stabilitate sau aventura?!

| fabiola a răspuns:

Nu poti spune ca iti iubesti logodnicul atata vreme cat oscilezi in sentimente! Dragostea este numai pentru doi!

| irina20 a răspuns:

Vei mai intalni baieti care-ti vor placea...Probabil atentia lui te face sa te simti atragatoare, e ceva normal ca o femeie sa vrea sa fie dorita si de alti barbati in afara de iubit. Dar daca iti iubesti logodnicul nu face vreo greseala. E posibil sa te intalnest de cateva ori cu baiatul respectiv si sa-ti dai seama ca nu asta iti doreai. Cel mai bine ar fi(cred eu) sa te axezi mai mult pe relatia pe care o ai.Sa faci sa fie si mai frumoasa decat e. Daca-l iubesti, iubeste-l! Bafta!

soothe
| soothe a răspuns:

Probabil ca or sa mai fie logodnici si alti baieti. Sa nu te grabesti.

| matchpoint a răspuns:

Daca el ar fi alesul nu ai mai fi pus acesta intrebare. Pa

| Licurici_4986 a răspuns:

Scz ca iti zic... cel ce a zis:ce se naste din pisica tot soareci mananca! nu a gresit cu nimic! si dupa ce te ve depsarti de el sa nu zici ca tu l-ai iubit sa nu te dai lovita