| anooooniiiim123 a întrebat:

Buna, am un prieten de 10 luni si problema este ca sunt geloasa pe fostele lui, adica, ma refer la faptul ca nu suport sa stiu ca altcineva l-a atins inaintea mea, l-a facut sa fie fericit, gandul ca altcineva a avut ce e al meu, imi da o stare de suparare... ce as putea sa fac in legatura cu asta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Eireann a răspuns:

Asta e un fel de gelozie retroactiva. Fostele lui l-au invatat sa fie barbatul care e acum, motivul pentru care il iubesti. Gandeste-te ca dintre toate tu ai castigat, fiindca cu nici una nu a gasit ce cauta.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauta-ti un baiat virgin. Daca nu schimbi ideile vei ramane fata batrana.

| DeyCj a răspuns:

Nimic.Nu-i bine cum e începutul.Gelozia distruge relațiile, deși cică ar fi dovada iubirii(adaug eu patologice).

| Andreeush a răspuns:

Tu ai o problemă.
Nu e normal să fii geloasă pe fostele lui iubite.
Gelozia distruge multe relații.

| ywar a răspuns:

Pai eu zic sa le omori pe toate fostele lui si sa-i faci semn distinctiv pe organ (vezi tu cum) ca e numai al tau.