| EdiShadow a întrebat:

Vreau sa le impartasesc BAIETILOR/BARBATILOR care iubesc cu adevarat o femeie, o mica intamplate pe care am trait'o si inca o traiesc zilele acestea.

Sunt cu prietena mea de 6 luni(prima mea relatie serioasa, prima persoana careia ii spun ca o iubesc din viata mea), pe langa faptul ca ne intelegem foarte bine, pe toate planurile si suntem foarte compatibili, atat in pat cat si... ( in aceste 6 luni de zile ne-am certat doar de 3 ori, de fapt nici certat, a fost un moment de neatentie, nemultumire, suparare)

Problema noastra momentan, este ca ea este plecata in alta tara, relatia fiind la distanta, peste 3-4 luni urmeaza sa ma mut si eu acolo la ea si sa urmam o facultate impreuna( am 19 ani, ea 18). O sa vina peste o luna, apoi o sa plece inapoi. dupa care ma voi duce eu la ea si o sa ne stabilizam acolo.

In urma cu cateva zile legatura dintre noi s-a tensionat putin, din diverse motive... probabil am fost prea ocupati amandoi cu scoala, nu am avut timp unul de altu, ne-am racit, ceea ce pe mine m-a facut sa fiu indiferent, distant, putin rece.( iubesc foarte mult, insa am nevoie de mai multa iubire decat ofer, am nevoie de iubire chiar mai mult cum are nevoie o femeie, cu vorbe, gesturi si toate cele. Daca le am pe acestea sunt cel mai fericit si iubitor om din lume)

Datorita situatie am facut o greseala care pentru moment am crezut ca nu ma va afecta si ca e ceva trecator, ca viata merge inainte si inca sunt tanar, trebuie sa ma distrezi, INSA nu a fost asa. M-am intalnit cu o fata care imi tot dadea tarcoale de mai demult, ne-am sarutat putin mai mult, au fost si cateva momente putin mai intime, dar nu am facut sex sau ceva. Doar sarutati si atingeri.

Legatura dintre mine si iubita mea este tot asa acum, de fapt ea se comporta perfect normal cu mine, eu fiind cel care se comporta ciudat sau are impresia ca ceva nu merge. Insa au trecut 3-4 zile si eu am aceeasi stare de cacao si ma simt vinovat pentru ca am impresia ca intalnirea cu acea fata, mi-a declansat starea asta si nu pot sa nu ma gandesc ce am facut.

Cum am spus, nu am crezut ca mi se intample asta. Sincer nu REGRET pentru ca viata te invata, chiar si la 80 de ani ai lucruri de invatat, dar asta nu inseamna ca nu imi pare rau, pentru ca mi-am inselat persoana care-mi spune toata ziua ca ma iubeste si pentru mine e cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat pentru ca pentru prima oara iubesc.

PS: am avut foarte multe experiente si de fire sunt un om f pretentios si orgolios si pun greu la suflet, nu am crezut niciodata ca o sa ma simt vinovat. Cum am zis nu regret, pentru ca acum stiu ce o sa fac pe viitor cand iubesti asa o persoana asa mult si ai face orice pentru ea doar ca ea sa fie fericita, odata ce ea fericita, esti si tu! Dar sincer imi pare rau pentru ca in interioriul meu se da un razboi, ma simt super vinovat si nu stiu ce sa fac sa revin la starea de dinainte.

NU INSELATI atat timp cand in fata ochilor, zariti doar acea persoana si pe nimeni altcineva!

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Si ce vrei sa spui prin "suntem genuri diferite"? Ti se pare ca ce ai facut e mai putin grav pentru ca esti barbat?
Nu am trecut prin asta pentru ca imi respect iubitul si sa ma respect si pe mine indeajuns incat sa imi dau seama ca daca ajung sa insel relatia aia nu mai are rost. Pentru ca nu exista suficienta iubire. Si crede-ma, ar fi fost ocazii in cei 4 ani de cand suntem impreuna.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cine crezi ca e om de baza acuma? Si ea poate sa te insele si tu nu vei accepta asta te faci ca nu e adevarat asa cum multi traiesc cu gandul asta

| EdiShadow explică (pentru mgtow):

Dupa cum am spus, sunt f orgolios. Nu stiu ce caracterizare indirecta ti-ai facut tu despre mine in legatura cu ce am scris, dar daca femeia ma insala si aflu. nu mai sunt sanse de impacare.

| mgtow a răspuns (pentru EdiShadow):

Ea te poate insela fara sa stii si probabil nu iti vei da seama

| EdiShadow explică (pentru mgtow):

Nici asta nu contest, e o vorba sa nu ai increde in oameni, mai ales in femei. Insa am deplina incredere in ea.

| DeeaMarry a răspuns (pentru EdiShadow):

Pun pariu ca si ea a avut deplina incredere in tine. Nu i-a folosit la nimic.

| DeeaMarry a răspuns:

Eu sunt de parere ca, atata timp cat iubesti cu adevarat, nu ai cum sa inseli. Pentru ca nu poti avea ochi pentru altele/altii!
Cred ca mai mult te simti magulit, iti place ca iubita ta iti spune ca te iubeste si iti ofera toata afectiunea aia de care ziceai ca ai nevoie.
Nu stiu daca observi cata ipocrizie sta in fraza asta a ta, "daca femeia ma insala si aflu. nu mai sunt sanse de impacare". Tu iti dai seama ca tocmai ai inselat-o? Te astepti ca ea daca afla sa stearga tot cu buretele? Va afla, stai linistit.
Cel mai bun lucru pe care l-ai putea face ar fi sa demonstrezi ca esti barbat si atunci cand vine vorba sa iti asumi responsabilitatea pentru faptele tale, nu doar cand inseli. Cum faci asta? Spunandu-i adevaratul iubitei tale.
Crede-ma, e cel mai bun lucru pe care l-ai putea face. ("Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata")

| EdiShadow explică (pentru DeeaMarry):

La fel si ea poate sa faca si ea, daca afla sa ne despartim, nu sa stearga cu buretele. Iar raspunsul tau tinand cont ca esti fata nu ma surprinde deloc si probabil asa as raspunde si eu. E o diferenta intre noi 2 : Suntem genuri diferite, feminin respectiv masculin. Si al doilea, nu ai trecut prin asta. PS: As fi putut sa bag mana in foc si sa ma jur ca nu o sa ma ating de altcineva, uite ca s-a intamplat!

| EdiShadow explică (pentru DeeaMarry):

Iar prima fraza, da! Sunt de parere ca daca iubesti nu ai ochi pentru altcineva. Complet adevarat ce ai spus.

| RAY a răspuns (pentru EdiShadow):

Sunt de parere ca daca iubesti nu ai ochi pentru altcineva
complet fals, dorinta sexuala este inconstienta fie ca iubesti pe cineva fie ca nu, deci chiar tu nu vrei tot isi va placea una hot si ei unul hot mai ales la ovulatie

| DeeaMarry a răspuns (pentru RAY):

La oameni e altfel.

| RAY a răspuns (pentru DeeaMarry):

Eu m-am referit la oamenii logic nu la martienii

| DeeaMarry a răspuns (pentru EdiShadow):

Si ce vrei sa spui prin "suntem genuri diferite"? Ti se pare ca ce ai facut e mai putin grav pentru ca esti barbat?
Nu am trecut prin asta pentru ca imi respect iubitul si sa ma respect si pe mine indeajuns incat sa imi dau seama ca daca ajung sa insel relatia aia nu mai are rost. Pentru ca nu exista suficienta iubire. Si crede-ma, ar fi fost ocazii in cei 4 ani de cand suntem impreuna.

| RAY a răspuns:

Nici o fata nu se afla intro relatie atata timp cat nu face sex, cand iubesti o persoana faci sex cu ea,cand o fata face dragoste cu tine e semn ca vrea ceva cu tine, tu acuma visezi o telenovela, da vei reveni la realitate, eu nu iubesc femeia, barbatul, iubesc orice om care e om nu gunoi uman

| EdiShadow explică (pentru RAY):

Probabil da, visez o telenovela. Nu te contrazic!

| corbulalbrosu a răspuns:

Initial m-am gandit sa-ti raspund insa m-a oprit caracterul meu mai libertin, dar si faptul ca te consider un ipocrit.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Corbule,nu te cunosc, dar pentru faza cu,, esti un ipocrit,, tot respectul meu, pe bune.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Uneori simt ca "o iau razna" mai ales daca nu imi exprim parerea, buna sau rea.

| Doub a răspuns:

O iubesti si o inseli? Minte-te in continuare.