| Katy20Kaithleen a întrebat:

In primul rand am sa va rog sa nu ma jigniti.
Acum am sa va rog sa-mi dati si mie niste pareri.
Am o relatie la distanta cu un baiat, ne intelegeam destul de bine. pana am aflat despre fostele din trecutul lui.
M-am simtit foarte geloasa, cand mi-a spus anumite chestii mai personale (ce a facut cu ele etc.)
Poate sunt eu paranoica, dar banuiesc ca inca simte ceva pentru ele, sau cel putin pentru una.
Atata timp cat eu nu am facut nimic cu nimeni, m-as fi asteptat ca nici el sa nu fi avut astfel de tentative in trecut.
Mi-a spus ca nu a facut inca nimic, si ca e mandru de asta, dar ce pot zice.
Nu suport sa stiu ca "s-a distrat" si cu altele inaintea mea. straight face
Ce as putea face sa nu mai fiu obsedata de trecutul lui, si sa nu ma mai deranjeze fostele acestuia? Va rog inca o data, nu ma jigniti. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Eu nu inteleg de ce se pun intrebarile astea in primul rand. E normal sa ai un trecut. Cu cat e trecutul mai bogat cu atat trebuie sa te simti tu mai bine ca ''l-ai cumintit''. Te legi la cap aiurea cu niste probleme pe care practic tu le creezi. Gelozia nu e altceva decat nesiguranta fata de propria persoana. Incearca sa ai mai multa incredere in tine in primul rand si automat nu vei mai fi geloasa pentru ca vei stii ca esti mai buna decat ''competitia''. De aici pleaca totul.

| Katy20Kaithleen explică (pentru TheAce):

Multumesc, chiar mi-ai deschis ochii!

| TheAce a răspuns (pentru Katy20Kaithleen):

Oricand, pentru asta sunt aicihappy

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te maturizezi!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Trecutul e trecut si nu ar trebui sa te deranjeze, te-ai gandit ca poate a vrut sa te faca geloasa?[si culmea e ca a reusit]

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Te amarasti degeaba cu aceste ganduri negre.
Crezi ca se chinuia cu tine,la distanta daca mai simtea ceva pentru ele?
Iti spun eu ca nu.
Nu e usor sa traiesti o relatie la distanta.
Iar atata timp cat se comporta frumos, nu vad motive pentru care ti-ai pune semne de intrebare.
Asa ca, controleaza-te!
Fii draguta cu el. Acorda-i incredere. Asculta-l! Incuraja-l.
Fa-l sa se simta mandru ca are alaturi o persoana intelegatoare.
El e baiat, tu esti fata. Baietii trebuie sa experimenteze, etc.
Cand vei mai creste vei intelge mai bine lucrurile.
In primul rand trebuie sa-ti recapati increderea in tine.
Succes!

| Katy20Kaithleen explică (pentru NoSmile):

Daca e baiat asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa experimenteze. Si fetele o pot facewinking. Oricum mersi de sfat!

evenso
| evenso a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu pui intrebari despre viata intima din trecutul lui.
"De ce sa te legi la cap daca nu te doare?"
De ce sa suferi de ceva daca nu exista o cauza?
Trebuie sa "lucrezi" un pic la capitolul increderii si cat timp el se comporta bine in relatia voastra nu cauta tu ceva sa se strica.
Sa fi iubita! happy

| Katy20Kaithleen explică (pentru evenso):

S-a oferit sa-mi povesteasca, nu am intrebat nimic.straight face
caci stiam ca asa se va intampla.
multumesc ca nu ai rasucit si tu cutitul in rana ca altii. happy

| evenso a răspuns (pentru Katy20Kaithleen):

Sper ca te-am putut ajuta cu ceva macar, evita cu el discutiile despre trecut chiar daca el se ofera.
Si el daca ar fi "domn" ar fi discret, fara sa povesteasca altora ce a facuut cum a facut.

| Katy20Kaithleen explică (pentru evenso):

I-am explicat si eu acest lucru. si ca sa nu ne certam pe baza asta i-am spus ca nu ma deranjeaza, ca trecutul e trecut. am preferat sa tin in mine. dupa cum vezi e cam multa rautate in lume si mi s-a mai raspuns si urat. multumesc inca o data.

| Azµre a răspuns:

Să crești mare! E o prostie, o obsesie proastă! Cum el a avut un trecut așa ai și tu! nu e normal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze trecutul lui ca nu este proprietatea ta. Cand o sa va despartiti, la fel, fiecare ramane cu viata lui. Nu v-ati cunoscut inainte. Ai putea sa nu mai vorbiti despre fostele lui. Acum aveti o "relatie", sunteti doar voi doi si totul trebuie sa ramana intre voi doi. Daca va respectati unul pe altul... da' ma indoiesc ca stii tu ce am scris aici.

| ema_2625 a răspuns:

Ori accepti trecutul lui ori iti cauti baiatul visurilor tale.

| Katy20Kaithleen explică:

Eu va cerusem raspunsuri, nu lovituri sub centurawinking.
Ca de ranit in spatele calculatorului din doua cuvinte pot si eu... *pentru unii*.

| MihayAndrey a răspuns:

Pana ajungeti si daca ajungeti sa va cunoasteti mai este timp. Daca iti place cu adevarat de el nu te vei uita in trecut.

| Bad1girl a răspuns:

Nu-i da intrebari despre viata lui intima din trecut, nu te mai gindi la fostele lui si incearca sa te gindesti doar la prezentwinking

| Katy20Kaithleen explică (pentru Bad1girl):

Multumesc de sfat!

| Bad1girl a răspuns (pentru Katy20Kaithleen):

Nu-i pentru ce!

| poisonedstrings a răspuns:

Cauta-ti unu neinceput si atunci o sa fii multumita, daca nu poti sa treci peste trecutul persoanelor sau daca nu crezi ca persoanele se pot schimba.

| Laviiniaa a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, poate e mai bine sa fie putin mai experimentat...in ce consta fostele, spune'i ca daca vrea sa fii a lui, sa iti demonstreze ca te merita.