| nastita a întrebat:

am un prieten sintem de 2 ani impreuna am trecut prin multe certuri pina acum si vinovata de fiecare data eram eu pentru ca il minteam insa acum cind l-am mintit ultima data a venit la mine ne-am certat putin si cind sa plece mi-a dat o palma. dati-mi va rog un sfat, cum sa procedez mai departe?

13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ooo, minciuna ca minciuna, hai ca se mai admite, ca cine nu minte, dar palma...nuuuuu! Fa o pauza luuunga, ca se pare ca el nu este ceva important pentru tine, de simti nevoia sa-l tot minti! Si poate ca omul a ajuns la capatul rabdarii. Mai bine va despartiti! Eu zic ca este mai sanatos pentru amandoi!

| TąNyą a răspuns:

Sa nu-l mai minti, sa te schimbi daca-l iubesti cu adevarat daca nu lasa-l frate de ce sa-l minti? ca asa vrei tu? sunteti de 2 ani impreuna si tu-l minti. asta e o relatie... de minciuni.

FantaSZy.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Crek s-a saturat si el de atatea minciuni
nu trebuia sa il minti
intr-o relatie se vorbeste deschiswinking

| andradat a răspuns:

Da de ce trebuie sa il minti? Cu ce te ajuta minciuna? Mai bine te desparti de el daca ai de gand sa il mai minti asa in continuare.

| Duhovnicul a răspuns:

Apreciez sinceritatea ta macar cand recunosti ca tu esti cea vinovata. 2 ani de minciuni cred ca sunt mai mult decat suficienti si nimeni nu merita sa suporte asta.

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Tooate ca toate dar palma gandeste-te putin in viitor. si vezi ca acum de 2 ani ai primit o palma dar peste 20? cat de nervos dadea in zid nu in tine, sfatul meu. renunta la el. chiar daca il iubesti. nu o sa-ti fie bine. cu el. eu mi-am spus parerea poate nu era ceea ce vroiai sa auzi.si poate nu-mi vei da fundita. dar gandeste-te la ce ti.am spus.

| Annie_3559 a răspuns:

Ai gresit mintindu-l. punete in locul lui, nu cred ca ti-ar placea, s-a cam saturat si el nu crezi? Oricum gestul lui nu poate fi "interpretat"o palma la o fata hmm.Nu`i permite asa ceva, luati o pauza si in final sa va cereti scuze, tu pentru ca l-ai mintit si el pentru palma "daruita"laughing. Nu-l mai minti si ai sa vezi ca relatia voastra o sa fie frumoasahappy.

| Dobitoc a răspuns:

Sincer daca as fi fost in locul lui ti-as fi dat un pumn nu o palma.Esti vinovata asa ca nu ai ce sa mai faci...

| pacalici a răspuns:

Pai daca al minti normal ca ti-a dat o palma. Nu mai al minti asa va antelegeti mai bine daca continui tot asa ajungeti la despartire

| nuamnuvreau a răspuns:

...De ce il minti? Pune-te in locul lui, sa treci prin multe certuri pentru ca partenerul te minte...Nu e prea placut, nu? Parerea mea ca tine la tine din moment ce nu s-a despartit de tine chiar daca l-ai tot mintit.Nu stiu cum sa procedezi mai departe, dar nu il mai minti: in scurt timp o sa te vezi singura-singuricawinking

| GymClass a răspuns:

Eu ti-as fi dat trei nu una

| zuzulover a răspuns:

Nastita, nastita... tu iti dai seama ca nu e bine ce faci? prin atitudinea ta fata de ceea ce aveti impreuna(relatia, sentimente, etc.) distrugi totul practic. o relatie, din punctul meu de vedere trebuie sa fie bazata pe incredere care la randul ei se construieste pe o baza solita de sinceritate. l-ai mintit de mai multe ori, e si normal ca s-a saturat si acea palma a aparut ca si produs al furiei pe care pana la urma tu ai iscat-o si imi pare rau ca trebuie sa spun asta dar ai cam meritat-o. te iubeste(din moment ce inca mai este langa tine cu toate ca l-ai mintit), nu ii fa rau... tu esti sigura ca il iubesti? fii sincera cu tine insuti de data asta si incearca sa-ti dai seama daca tii intr-adevar la el si daca esti dispusa sa fii intr-adevar cu el pentru ca o legatura bazata pe minciuni nu mai e o relatie. daca vrei intr-adevar sa fiti impreuna fii sincera si sunt sigura ca n-o sa mai "umbli" palmuitatongue

| Adelina04 a răspuns:

Ma mir ca a stat atata timp cu tine