| ZersoooN a întrebat:

Salut TPU,este prima oara cand cersesc sfaturi aici,dar chiar am nevoie, si nu pot cere la nimeni altcineva, ce o sa zic poate ca o sa ma credeti nebun sa zic asa..eu stau in Spania, si de 4 ani cam asa,m-am imprietenit cu un baiat de aici si imi era ca un frate pentru mine, si el s-a indragostit de o fata din Italia si a adus-o in Spania la el aici, totul frumos si bine..pana odata si-a rupt el piciorul si am chemat eu salvarea sa il ia, si prietena lui a vrut sa mearga cu el dar avea doar 17 ani si nu putea..si a ramas cu mine,si mi-a zis el sa stau cu ea sa poata sa vorbeasca cu el de pe telefonul meu, dupa am mers cu ea la ei acasa, si imi punea intrebari stupide..bla bla. dupa a zis ca vrea sa-mi zica ceva dar nu poate si m-a sarutat,si eu am ramas nu am zis nimica mi-a zis ca de cand a venit in Spania,de cand m-a vazut numa la mine se gandeste. dupa a venit prietenul meu acasa si nu am zis nimica ca si cum nu s-ar fi intamplat nimica, in timp eu tot vorbeam cu ea si ne intalneam cand iesea sa cumpere ceva, ne sarutam si bla bla..intr-o zi ne-am intalnit si mi-a zis ca ma iubeste..si i-am zis ca si eu,in ziua aia eram pierdut,indragostit,dupa ne tot intalneam si mi-a zis odata ca ea nu mai suporta si ca vrea sa ii zica prietenului meu ca noi suntem impreuna si ca nu mai vrea nimica cu el, si pana la urma i-a zis, a fost 3 noaptea,cand ei s-au certat,si el a dat in ea,si m-am dus acolo, el a scos un cutit la mine, si a zis : cu cine esti? si eu. speriat am zis ca singur..si mi-a aratat cutitul si ea s-a bagat intr-e noi,si eu am impins-o sa nu ii faca ceva,si el a zis ca asta era pentru tine,si mi-a zis ca am avut mult curaj sa vin singur. Au aflat si ai mei,si nu au fost de acord ca eu sa stau cu prietena celui mai bun prieten al meu,si le-am zis ca nu e vina mea ca m-am indragostit de ea,si tot nu sunt de acord. dupa ea s-a impacat cu el din mila sa nu isi faca ceva pentru ca nu vroia sa il aibe pe constiinta,dupa s-au certat iar,si ea a vrut sa plece in Italia la mama ei,si el a zis ca merge si el, ca nu o lasa singura, si a zis bine...acuma ei sunt in Italia,si eu inca vorbesc cu ea,si mi-a spus ca va face tot posibilul sa fim impreuna, acuma recent i-a zis inca o data ca nu ma poate uita, el a dat rau in ea..si ea a zis gata..se termina tot intr-e noi,si el trebuie sa plece mai putin in Romania la sora lui, pentru ca taicasu nu il mai primeste, si i-a zis ca vorbeste cu mine..si ca simte pentru mine ce nu a simtit niciodata pentru nimeni si pur si simplu nu poate sa ma uite,si el o sa plece,dar eu ce pot sa fac? Mama ei nu a zis nimica, nu s-a bagat intr-e ei.dar mama prietenului meu e suparata pe mine, sunt constient ca e normal.Si eu stau aici doar cu sora si bunica, si sora mea nu e de acord, si mi-a zis ca nu am facut bine sa ies cu prietena lui si i-am zis ca nu e vina mea din tot ce s-a intamplat..Va rog ajutati-ma, dati-mi un sfat sau ceva..Scuzati daca am scris ceva gresit, dar sunt foarte pierdut si nu am la cine sa ma descarc de toate astea..stiu ca sunt in prieten de c***t.Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc!

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Daca nu ai fii spus ca a dat in ea as fii facut-o pe ea panarama. E clar ca prietenul tau nu e de ea. Fa tot posibilul sa fii cu ea, nu renunta la dragostea ta. Poate ai fost un prieten de rahat dar e mai bine sa fii un prieten de rahat daca esti un iubit de nadejde.

| ZersoooN explică (pentru T0T):

Multumesc pentru sfat, o sa vad ce pot sa fac...Multumesc inca o data.

| lpavel a răspuns:

Esti si tu vinovat dar mai putin! Trebuia sa-i spui ca nu te combini cu ea pana nu se desparte de el! Acum nu te mai intalni cu ea pana nu se desparte de el dar sincer sa fiu fapta deja e consumata, orice ai face cu privire la ea va fi rau, pentru ca chiar de s-ar despartii si s-ar combina cu tine tot asa ar arata ca ia-i furat iubita. Dar daca tot va iubiti mult, nu e numai o pasiune, atunci merita sa renunti la prieten pentru ea, dar sa stii ca-ti vei pierde prietenul pentru totdeauna!
Ai facut greseala sa te complici cu ea pana nu se desparte de el...

| ZersoooN explică (pentru lpavel):

Stiu ca sunt vinovat ca nu am asteptat pana sa se desparta de el,dar ea mi-a zis ca nu mai suporta,si trebuie sa-i zica,ca nu il mai vrea,si acuma pleaca in Romania miercuri,si-a luat biletul,dar ce sa fac ca ai mei nu stiu ca eu inca vorbesc cu ea, cand a dat-o el afara,de s-au certat,le-am zis la ai mei daca poate sa vina la mine, si au zis ca nu are ce cauta, si m-am certat atunci cu ei, si le-am zis ca nu o sa mai vorbesc cu ea, si eu inca vorbesc.Nu stiu ce sa fac, o iubesc mult de tot dar nimeni nu e de acord cu relatia asta

Răspuns utilizator avertizat
| MicutttaDeTot a răspuns:

Frate, o iubesti nu? Lupta ma pentru ea! Daca o iubesti cum spui tu, nu o sa iti pese ce zice lumea, si ala daca vrea sa se sinucida, sa faca asta, nu e din vina voastra, ei nu au fost destinati sa fie impreuna, si cred ca destinul vrea ca voi sa fiti... Cand se mai intampla sa o loveasca zi sa sune la politie sa il mai linisteasca putin...
Eu zic sa incepeti o relatie seriosa si sa plecati departe de toti

| ZersoooN explică (pentru MicutttaDeTot):

Multumesc pentru sfat, o sa vad ce sa fac, sunt asa dat peste cap...