| nastita a întrebat:

Salut, am un prieten sintem de 2 ani impreuna am trecut prin multe certuri pina acum si vinovata de fiecare data eram eu pentru ca il minteam insa acum cind l-am mintit ultima data a venit la mine ne-am certat putin si cind sa plece mi-a dat o palma. dati-mi va rog un sfat, cum sa procedez mai departe?

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Palma o meritai cu vârf şi îndesat.
Pariez că de câte ori îl minţeai şi te prindea şi vă certaţi, îi promiteai marea cu sarea şi că vai ce mult îl iubeşti tu şi nu se va mai întâmpla şi alte slobozuri feminine la care numai cât mă gândesc şi deja îmi vine să regurgitez.
Palma o meritai şi gestul său este de aplaudat, nici într-un caz de criticat.
Cum să procedezi mai departe? Păi... ar fi surprinzător ca el să mai vrea să stea cu tine. Pe mine dacă o femeie mă enervează într-aşa un hal încât să o pocnesc, apoi sigur nu mai stau cu ea.
În fine, presupunând că el va vrea să mai stea cu tine, caută pe viitor să nu-l mai minţi şi să treci peste acest incident.
Dă-ţi seama că o meritai şi că i-ai forţat limitele. Dacă-l mai şi critici pentru gestul ăsta, sigur pleacă.
Dacă nu vrei să mai continui, spune-i.
Părerea mea sinceră? Dacă ţi-a rezistat 2 ani în miniciuni, eu cred că nu meriţi nici prin faţă să-i treci darămite să-l meriţi ca iubit!

| Floreenofficial a răspuns:

Ambii ati gresit enorm. tu nu trebuia sa il minti sub nicio forma, el nu trebuia sa ridice mana asupra ta.

| Vizitiul a răspuns:

Nu-i frumos gestul sau, dar nici gestul tau. Se spune ca o fata nu o atingi nici cu o floare, nu mai vorbesc de comportamentul coleric imbratisat de "prietenul" tau. Cert este ca acela nu se poate numii barbat, dar nici tu nu te poti numii femeie. O adevarata femeie nu sta langa un pseudobarbat. Un adevarat barbat nu sta langa o pseudofemeie. Priveaza-te de minciuna, are picioare laconice, intr-un final va iesii la lumina si cei din jur isi vor pierde confienta in tine, iar tu te alegi cu o reputatie terfelita. Asculta-mi sfatul.

| AkexD a răspuns:

Cere`ti scuze, si spune`i ca n`o sa se mai intample. Minciuna are picioare scurte si pe cat incerci s`o ascunzi pe atat iese la iveala mai repede.Cat despre palma pe care ti-a dat`o, pbb a fost cam violent, insa intr-o oarecare masura ai meritat`o...

bafta!

| soricica a răspuns:

Dar nu te-ai invatat timp de 2 ani ca nu e frumos si bine sa minti?
Mai degraba te-ai duce la el si i-ai cere iertare si daca te iarta ar trebui sa fii foarte multumita
Bye:*

| Bianca_2742 a răspuns:

Mai si chiar daca esti tu de vina cum sa dea in tine :O, tu te gandesti ca maine poimaine poate sa iti faca ceva mai rau de atat.

| poesia a răspuns:

Parerea mea este ca aceasta relatie n-are nici un viitor

| Fabolous a răspuns:

Fiecare om are anumite limite. Tu l-ai mintit de foarte multe ori. Daca nu ti-a dat inca papucii inseamna ca tine mult la tine. In orice caz pentru el aia a fost picatura care a umplut paharul si a reactionat asa. Nu a fost frumos gestul lui, intr-adevar. Dar la nervi nu te mai poti controla uneori. Si parerea mea e sa treceti peste acest incident, 2ani nu ii iei din drum. Daca l-ai inselat si l-ai mintit, da, unika avea dreptate: relatia ta nu are nici un viitor.

| Barbie_9570 a răspuns:

Fiecare dintre voi e vinovat.

Ce relatie vrei sa ai cu el daca il minti? confused

El e vinovat pentru ca ti-a dat o palma...cum sa dai intr-o fata? surprise

Nu asa iti rezolvi problemele...Ar fi trebuit sa iti dea papucii si sa nu mai vorbeasca cu tine.

Cum sa procedezi mai departe?

Sa-l lasi in pace pentru ca oricum nu va mai avea incredere in tine.si in plus de asta ma gandesc ca nu ai nevoie de un prieten care o sa te bata...

Bafta oricum...happywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti nebuni?! Cum adica "a meritat-o"?! Indiferent de situatie, violenta nu este o solutie. Acum ti-a dat doar o palma, maine nu se stie unde mai ajunge. Uita-l!