| bighidel94 a întrebat:

Buna,am varsta de 18 ani si prietena mea de 17 ani! Am o mare dilema.Cat de curand vom avea primul contact sexual si eu unu nu prea stiu ce si cum sa fac.Mentionez ca suntem virgini amandoi! As dori ca primul contact sa fie de neuitat atat pentru mine cat si pentru ea, nici pe ea sa nu o doara foarte tare si totusi sa simta un dram de placere, NU durere! As prefera ca primul contact sexual sa il avem fara asa binecunoscutul "Durex" pentru ca stiu ca nu e aceeasi senzatie si placere ca si cum am faceo fara! As dori sa stiu cum as putea sa fac fara a ma proteja si fara riscu ca ea sa ramana insarcinata! Va multumesc astept raspuns!

Acord

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Sexul neprotejat fără ejaculare intravaginală oferă totuși un RISC de sarcină FOARTE MIC, pentru mine INFIM. Nu trebuie să ai o ejaculare anterioara contactului sexual și inainte de contact să urinezi de minim două ori pentru a curăța canalul de spermatozoizi "rătăciți". Atenție! Să nu faceți mai mult de un număr, daca vrei să fie neprotejat.

O știință exactă si detalii exacte avand in vedere acest lichid preejaculator cu rol de lubrifiere pe care barbatul il elimină nu există. Oricum, nu incurajez sexul neprotejat, dar nu va rămane însarcinată dacă se îndeplinesc cerințele spuse mai sus. Condiția este să nu existe spermatozoizi rătăciți pe canal de la o ejaculare anterioară, lichidul preejaculator NU CONȚINE spermatoizi așa cum este el făcut, dar poate întalni în drum.

http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Cat despre "cum să o faci", nu ai nevoie de o teorie înainte, te lași purtat de val, trăiești momentul și te descurci tu, că ești baiat mare! :)

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește prezervativul, lasă comoditatea.
Pa, pa.

| MishikiCrisy a răspuns:

Nu are cum sa nu ramana insarcinata fara prezervativ. Daca nu vreti sa-l folositi mai bine nu mai face sex si gata! Protectia e pe primul loc nu placerea.

| neutrino a răspuns:

Sex neprotejat care sa te scape sigur si de urmari nedorite nu exista. Din acest motiv sexul se face cu ambele capete.

| bighidel94 explică (pentru neutrino):

Dar daca am o anumita siguranta pe mine si nu ejaculez in ea poate fi vreun risc ceva?! eu nu cred atatata timp cat ii fac ejacularea pe o partea a corpului (gen pe burta)

| neutrino a răspuns (pentru bighidel94):

Asa ceva nu se poate 100%.

| Oana92 a răspuns:

In primul rand iti sugerez sa nu renunti la prezervativ. Acesta nu modifica calitatea actului sexual, diferenta intre sexul protejat si cel neprotejat din acest punct de vedere este insesizabila. Dar in schimb cel protejat iti confera liniste si siguranta!
Iar pentru confortul ei e indicat sa folosesti lubrifiant(clasic de la durex).

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Păi iubiţi-vă tandru şi nu uitaţi de prezervativ, nu fii comod şi foloseşte-l!
Te pup!

| Jackul336 a răspuns:

Sunteti la inceput si pe aceeasi lungime
pe masura ce evoluati sa faceti in asa fel incat si primul si ultimul contact sa fie de neuitat. as stiti de unde ati pornit si unde ati ajuns

| Elly7890 a răspuns:

Simplu sa mearga la ginecolog sa afle mai multe si cum se iau anticonceptionalele daca vreti sex natural!

| darnme a răspuns:

Nu cred ca vrei copii, deci foloseste prezervativul ca sa-ti tihneasca!

| bighidel94 explică:

Am auzit de asa zisele foite chinezesti ca metoda contraceptiva pentru ea! Dau rezultate, adica is folositoare?
Sa nu ma trezesc cu surprize dupa!