| daniela36783 a întrebat:

Buna ....Am vorbit cu un baiat 5 luni adica am fost impreuna el trei luni a fost plecat in irlanda si vorbem in fiecare zi mereu eu chiar l-am iubit si il mai iubesc, pe 5 februarie a venit acasa si atunci m-a sunat ultima dat am vorbit cu el si azi l-am vazut la scoala dar nu a vorbit deloc cu mine si nici eu nu am vrut sa vorbesc cu el...voi daca ati fi in locul meu ce ati face, as vrea sa ii pun niste intrebari dar nu stiu ce sa ii zic dupa atat timp. funda primul raspuns

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Incepe prin ce mai face, iar dupa ce conversatia isi are rostul, poti incepe cu acele intrebari la care raspunsurile sunt la el!

| DenisaMetal a răspuns:

Sr trebui sa vorbesti deschis cu el, sa te duci la el si il iei usor.

| Azµre a răspuns:

Să te duci la el să îl întrebi de ce nu vorbește cu tine! Ce s-a întâmplat, care e motivul!

| rikkimady16 a răspuns:

Eu intotdeauna rezolv lucrurile simplu. Ai fost cu el, te-ai despartit sau pur si simplu nu ati mai vb? Daca nu ti-a spus nici el ca nu mai vreti sa fiti impreuna, nu i-ai zis nici tu atunci nu inteleg unde e problema. Uite, du-te la el, simplu, doar nu ti jena de el daca ai fost cu el 5 luni si il intrebi, si mai simplu ca ce s-a intamplat? de ce nu vorbeste cu tine? si apoi continuati. Ii spui tot ce te framanta si rezolvi odata situatia. E cel mai simplu, de ce sa stai sa te gandesti ce se intampla cand poti sa il intrebi pe el pur si simplu ce se intampla si dupa aia sti ce ai de facut? Bafta:*happy

| Daniel34 a răspuns:

Păi,evident.dacă a fost plecat 3 luni în străinătate ar trebui să-l întrebi cum a fost acolo şi alte chestii legat de acelaşi subiect ca să intrii în vorbă cu el.Nu consider răspunsul meu ca fiind unul bun, dar eu aşa aş fi procedat.Baftă