| casartvat a întrebat:

Am vorbit cu un baiat de vreo 2 luni. Eu am 17, iar el 25. Sunt constienta ca diferenta de varsta e foarte mare, insa sunt destul de matura pentru varsta mea. Ideea e ca, prima oară cand ne-am vazut, am iesit ca prieteni, pentru ca eu nu ii dădeam sanse ca iubit. A doua oara cand ne-am vazut, ne-am sarutat destul de mult. Am vorbit cu el despre o "relatie", insa tot e o confuzie la mijloc, nu e nimic oficial. Acum câteva zile, efectiv, m-a invitat la el acasa la un film, spunadnu-mi ca pot avea incredere in el si ca nu o sa se intample nimic. Din cate am vazut, el pare foarte okay, insa aparentele pot însela.Ne intelegem bine, avem discutii interesante, insa nu inteleg ce vrea de la mine, pana la urma.Multumesc!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ar fi mai simplu să-l întrebi pe el direct?!?

Răspuns utilizator avertizat
| DrGoogle a răspuns:

Ai putea sa fi sincera cu el si sa il intrebi direct ce are de gand vrea o relatie sau ce anume vrea? Cum a decurs filmul?

| casartvat explică (pentru DrGoogle):

I am refuzat propunerea

| ValentinGeorge a răspuns:

Ce fel de om de 25 ar cauta o relatie serioasa cu o fata de 17 care nici nu isi da seama ce vrea un baiat de la ea? cauta o prietenie cu beneficii sau ceva in care nu trebuie sa depuna prea mult efort.