| jolene a întrebat:

Povestea asta e un pic mai complicata deci tineti-va bine. Am cunoscut un tip pe facebook (ma rog, il cunoscusem inainte, dar numai trecator) si m-a invitat in oras. Prima oara am iesit nu s-a intamplat nimic. A doua oara am iesit si el m-a sarutat intr-o conjunctura ff frumoasa. A treia oara am dat-o in bara rau de tot. A incercat saracul baiat sa ma sarute de vreo 3 ori si eu nu m-am lasat din cauza ca mi-e ff teama (eu am 16 ani si e primul meu iubit, nu prea ma pricep la sarut si ma sperie destul de rau) si s-a enervat tipul din cauza ca m-am purtat cam urat si a plecat. Apoi am vorbit cu el pe mess, i-am explicat ca mi-e teama si asa mai departe si a zis ca imi mai da o sansa sa ma port frumos si natural. Si a doua zi eram cu prietena mea in parc si l-am vazut in fata mea impreuna cu alt tip si eu m-am panicat si am facut stanga imprejur si am mers in partea opusa, dar a fost vizibil. Apoi am regretat si m-am asezat pe prima banca pe care am vazut-o si el a trecut pe langa noi, l-am vazut ca s-a gandit un pic si apoi m-a salutat destul de dragut. Problema e ca s-a enervat si mai rau si nu stiu daca va mai vorbi cu mine vreodata si e destul de rau pentru ca imi place de el destul de mult si nu as vrea sa-l pierd. I-am mai dat azi niste chestii, i-am zis ca voi fi plecata in vacanta o saptamana si ca are timp de gandire si cand ma intorc sa vedem ce facem de acolo. Problema e ca eu am cam spus tot ce aveam de spus dar chiar regret ca l-am respins pentru ca il plac si as vrea ca el sa mai insiste la mine (Desi nici eu nu as mai insista acum) si nu stiu ce sa mai fac ca sa-l conving ca imi place de el si ca toate au fost numai niste copilarii. Imi puteti da un sfat? Ce as putea sa fac/spun ca sa-l fac sa ma creada? Sa-mi mai dea o sansa? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| 4l3x a răspuns:

Pai din moment ce ti'a mai dat o sansa si l'ai dezamagit din nou, probabil ca raspunsul lui va fi nu, dar poate ca o sa iti surada norocul si nu o sa renunte asa usor la relatia voastra. PS sper ca sti ca e vina ta? Atunci cand l'ai vazut cu celalalt tip, trebuia sa mergi la el sa il iei in brate, pentru ca nu te mananca, mai ales daca e iubitul tau, in fine big grin bafta, sper sa iti mai ofere o sansa, fundita, pls big grin

7 răspunsuri:
| Roberta a răspuns:

Tu esti de vina draga mea lasa copilariile deoparte pentru ca vei avea de pierdut, el chiar a avut destula rabdare tu nu vezi? Te place e clar, dar cred ca tu ar trebuie sa iei putina atitudine, nu mai da bir cu fugitii de fiecare data, doar nu vrei sa te considere o superficiala nu? Cu mai mult tupeu data viitoare happy

| Ellenna a răspuns:

O data ce i-ai spus ca e primul tau prieten si ca iti e teama, ca nu esti experimentata in acest domeniu tot ceea ce mai poti face e sa astepti big grin sa vezi ce hotareste, daca el nu vrea sa "ia lucrurile incet" cu tine, atunci nu te place indeajuns happy Nu e singurul baiat din lume tongue.

| Mrlove a răspuns:

Du-te cu el afara sa vorbiti si spune-i si lui asta te va intelege, iar daca nu o face nu te merita, acum si tu ai gresit probabil el crede ca nu il placi deloc daca ai facut toate asta de exemplu daca mi-ar face cineva asta eu tot asa as crede bafta tine mine vorbeste cu el si spune-i ca eu fost niste copilarii si ca il placi

| Helpmeeveryday a răspuns:

Vorbeste deschis, spune-i ca il placi si ca tot ce s-a intamplat au fost niste gesturi copilaresti...
Bafta!

| picolini a răspuns:

Nu stiu daca te va ajuta sfatul meu, dar sinceritatea e cel mai bun leac. ok, am inteles i-ai zis ca ti-e teama si apoi te-ai panicat si l-am evitat intr-un mod foarte vizibil. fa-ti curaj. nu e nimic absurd, sarutul e ceva frumos. iti dau un ex. mie imi era frica sa ma sarut deoarece am limba scurtalaughing daca nu incerci, nu o sa stii niciodata! spune-i sa iti mai dea o sansa, va intalniti si il surprinzi frumos. fara teama si cu curaj:*

| Manu_5761 a răspuns:

In primul rand cand mergeti la intalinre incercati sa mergeti singuri nu cu prieteni dupa voi (pana va cunoasteti mai bine ) ca poate prietenul tau sau tu esti mai rusinoasa si nu ţi-ar convenii sa aveti (caţeii) dupa voi.La primele intalniri fiti cat mai sinceri unu cu altu (cat mai deschisi). Ca sa te impaci cu el spuneii tot ce ai pe suflet si lasa-l si pe el sa iti spuna, daca mai vrei o relatia cu el roagal sa iti mai dea oo sansa. Daca vrei o ralatie lunga cam 1 an 2, 3... si frumoasa cam din a doua luna apucati-va de sportu de camera (sex-ul) faceti protejat si stai linistita daca iti incepi viata sexuala de acum nu patesti nimic (altii vorbesc si habar nu au ce vorbesc si ce placeri iti ofera )!

| anaaa_9164 a răspuns:

Da chiar asa nu e singuru baiat din lume dragutzza.