| kitkat4u a întrebat:

Am vorbit cu un baiat de vreo 2 luni. Eu am 17, iar el 25. Sunt constienta ca diferenta de varsta e foarte mare, insa sunt destul de matura pentru varsta mea. Ideea e ca, prima oară cand ne-am vazut, am iesit ca prieteni, pentru ca eu nu ii dădeam sanse ca iubit. A doua oara cand ne-am vazut, ne-am sarutat destul de mult. Am vorbit cu el despre o "relatie", insa tot e o confuzie la mijloc, nu e nimic oficial. Acum câteva zile, efectiv, m-a invitat la el acasa la un film, spunadnu-mi ca pot avea incredere in el si ca nu o sa se intample nimic, l-am refuzat. Din cate am vazut, el pare foarte okay, insa aparentele pot însela.Ne intelegem bine, avem discutii interesante, insa nu inteleg ce vrea de la mine, pana la urma. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mada1920 a răspuns:

Din modul in care se comporta cu tine, vorbeste cu tine, cat de mult il intereseaza persoana ta, cat de implicat este asa iti dai seama daca vrea o relatie cu tine sau daca te vrea doar in pat. Insa un lucru e sigur daca este serios sa te gandesti bine daca vrei sa fi intr-o relatie cu el, pentru ca o relatie cu un barbat mai mare inseamna sa elimini multe lucruri din viata ta.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu esti matura inca, chiar de oi fii bine dezvoltata, atata vreme cat nu intelegi ce ar putea vrea un barbat care te invita la el acasa!
Unicul lucru pe care il vrea un barbat cand te invita la el acasa, este sa faceti sex!
De discutat se poate discuta oriunde, pe strada, pe o banca in parc, la o cafenea, la plaja samd. Dar cand invitatia este acasa: este intotdeauna cu 1 singuar directie: sex!

Răspuns utilizator avertizat
| m1dn1gh7 a răspuns:

Sa fim realisti, varsta nu reflecta neaparat intentiile, insa eu te indemn sa iti pastrezi rigiditatea din punctul asta de vedere, pentru ca te poate ademenii cu vorbe "dulci" si te trezesti cu surprize, tine cont ca in acele momente poti face lucruri care pe moment nu esti in stare sa le gandesti rational si poti suferi mult pentru asta. Ai grija happy!

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Vrea sex. E clar

| Daria0123456789 a răspuns:

Consideri ca in 2 luni ai ajuns sa il cunosti suficient de bine cat sa mergi la el acasa si sa fii sigura ca nu vei pati nimic sau ca intentiile lui sunt onorabile?

| Marialavinia95 a răspuns:

Un barbat la 25 de ani dupa parerea mea ar cauta ori distracti si aventuri ori o femeie cu care sa intemeieze o familie. Daca e sa fiti impreuna nu faceti sex dupa 2 saptamani nici chiar 2 luni. Daca e dispus sa astepte o perioada de timp pana relatie e clara si de lunga durata gen daca asteapta 6 luni inseamna ca te iubeste cu adevarat. Bineinteles daca in timpul ala nu a mai facut sex cu niciuna. Priveste.i reactiile cand il refuzi, uitate la el de parca l.ai iubi si vezi cum s.ar comporta el daca tu chiar ai fi inebunita dupa el.

| Julia92Anna a răspuns (pentru Marialavinia95):

Nu poti sa ii dai un termen fix de asteptare? Ce puii mei?! Auzi, fix 6 luni, daca sunt 5, 99 nu te iubeste si doar vrea sa profite de tine.Pf! Ce naiba, are teren de expirare sau ce?!

Răspuns utilizator avertizat
| Julia92Anna a răspuns (pentru nimportequi):

Nici nu imi bat capul sa explic...crezi ce-ai inteles.