| TkeL a întrebat:

sunt intro cam intro stare de confuzie si va cer ajutorul.Dar sa incepem cu inceputul:

Ea sta la o distanta de 30 km de mine dar sta in gazda aici si invata tot aici.
In vacanta ea trebuia sa plece la Bucuresti atunci aveam aproape 7-9 luni de cand eram mpreuna.Eu am rugato sa nu plece, eram gelos pentru. ca o iubeam enorm. Dar ea tot zicea ca trebuia sa stea cu o fetita mica, mama ei era la munca(matusa ei).Eu eram suparat pentru faptul asta si am stat cu alte fete in timp ce ea era la Bucuresti.Ea a descoperit asta si a suferit acum regreet pentru ce am facut nu stiu ce a fost in capul meu.Dar am aflat ca si ea statuse cu un baiat de acolo.unu mai bogat.Am vazut in arhiva un mesaj care il trimise unei prietene:"Cred ca m-am indragostit...el este foarte bogat si o zis ca vine sa ma vada abia astept" Am fost distrus. am am auzit asta imi fugea pamantul de sub picioare!
Apoi ne-am impacat si am jurat sa nu mai vorbesc cu alte fete si credeti-ma ca nu am schimbat macar o vorba cu vreo fata! dar eu eram gelos o iubeam nu va imaginati cat de mult si ne-am certat! Erau multe certuri dar ne impacam mereu. Cearta a pornit de la schimbarii stari de pe fb de la intro relatie cu mine la singura.Cand am vazut am turbat de furie si am facut-o ipocrita am jignit-o dar fara sa-mi dau seama.Ea nu a mai vorbit cu mine o imploram sa stea cu mine, dar nu vroia! Dar am uitat sa va spun am mintit-o cu ceva despre o boala dar am mintit sa fie cu mine.Deja eram intro stare deplorabila. aveam o mare depresie.o iubeasc intr-un infinitate mai mare ca universul.nu mai mancasem de o saptamana eram foarte slabit nu stiam ce sa fac.Eu traiam pentru ea vroiam sa ma sinucid.Ea era pe primul plan dupa ea eram eu si am gresit pentru asta Mi-am pus sufletu pe tava si ea si-a batut intr-un fel joc. Eram distrus am fost sa ma intalnesc cu ea si m-am prefacut ca am lesinat sa vad daca o intereseaza (aproape ca abia ma tineam pe picioare)dar am venit pentru ea m-am prefacut ca am lesinat sa vad daca tine la mine si acum vine cel mai dureros moment.Ea a chemat pe cineva sa ma ia si a plecat in casa fara sa se uite in urma.Eu nu am vrut sa plec am stat la ea la usa intr-un ger cumplit si imi era si rau.Asteptam sa se intoarca dar ea nu sa mai intors a fost cumplit Cand am ajuns acasa i-am trimis mesaj cu ce face ea mi-a trimis sa o las in pace cas obsedat apoi mi-a blocat numarul ca sa nu o mai stresez. Dupa lovitura asta peste 2-3 zile am vazut-o cu altucrying( a foost ceva de neimaginat nu credeam ca era in stare de asa ceva puteam sa jur ca nu era ea chiar daca erau in fata mea sarutanduse.Nu vroiam sa cred nu puteam nici in cele mai rele cosmaruri ca putea face asa ceva.Am plans dupa ea fara sa exagerez 1 jumate imi aduceam aminte de ea si incepeam sa plang fara sa vreau ma durea prea tare.Va spun cu greu cu greu am trecut peste.Peste 1 saptamana eu trebuia sa plec in Italia am pacalito ca plec de tot si a insistat ca vrea sa ne vedem macar de adio cand aud cuvintele adio si fiecare pe drumul lui imi vine sa maa arunc de pe bloc.Dar am iesit cu ea mi-a propus sa ne impacam a zis ca stie ca a gresit in momentul ala ea mai statea cu ala nu am vrut prima data chiar daca sufletuu nu vroia tipa la mine sa spun da.Cand o vedeam imi era greu sa ma abtin sa nu o strang in brate imi era greucrying Nu putem sa ma abtin cu greu Apoi ea vroia sa plece acasa si am zis ca vreau sa ne impacam. Appoi am strans-o in brate si ea a inceput sa planga, nu ma puteam abtine si imi curgeau si mie lacrimile fara sa le pot opri.Acum sunt in Italia si stau 2 saptamani aici, dar nu stiu ce sa fac cu fata pe care inca o iubesc.Imi amintesc ca ma puneam la picioare ei si plangeam sa ne impacam.pt ca nu ma puteam invata cu ideea ca ea nu mai sta cu mine. Vreau sa stiu si eu parerea voastra.Dar am uitat sa va spun in timp ce eram impreuna am avut o mica cearta si am vazut ca vorbise cu un baiat sa se vada a doua zi, i-am zis si am iertato. Mi-a promis ca nu o sa mai vb cu el si fix in aceeasi seara in care am vb fix in seara aia tot au vorbit, in timp ce ea mi-a promis ca nu mai vorbeste

Răspuns Câştigător
| AlinaAndreea21 a răspuns:

Ar trebui sa ai grija cu fata aceasta, stiu ca e greu, si doare, o iubesti, e si normal, dar din cate vad, mai mult te-a facut sa suferi. Te-ai umilit si tu prea mult pentru ea, incearca sa fii mai indiferent, sa iti gasesti si alte ocupatii, sa iesi si fara ea, sa-ti faci prietenii noi. Nu ai nevoie de ea, sa fii intreg, crede-ma! Daca o va interesa cu adevarat, va veni ea la tine, daca nu, va veti desparti din nou. Ai grija de acum, si nu-ti mai calca in asemenea hal orgoliu in picioare, eu apreciez, modul in care o iubesti, dar ea cu siguranta nu o face.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fata tine la tine dar nu te iubeste daca ii fuge mintea la alti baieti

| Awesom a răspuns:

Prea lung ce ai scris tu aici daca tu simti asta iart-o.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Ai suferit prea mult pentru ea! A fost orgolioasa,te-a facut sa suferi,s-a impacat cu tine,s-a despartit,si tot asa,Fata asta nu te iubeste,poate tine la tine,dar nu te iubeste! Odata ce iubesti pe cineva nu il inseli,nu-ti bati joc facandu-l sa sufere! Uit-o! Nu merita! O sa-ti fie greu,dar vei trece peste! Daca te iubeste cu adevarat,o sa vina la tine,sa-ti ceara sa va impacati! Nu te increde prea mult in ea! Odata ce a putut sa te insele de atatea ori,te va insela in continuare,pentru ca ii e usor, spune ca tu tii la ea, o iubesti, o ierti mereu, si faci orice sa fiti impreuna!

| TkeL explică (pentru Schatzyyyyy):

Eu cred ca ea vroia sa ma faca gelos,sa vada ca am gresit, asta cred eu. As da orice sa nu mai sufar, sunt baiat dar doare. Eu o iubesc poate prea mult si nu stiu cum sa fac, sa trec peste, nu stiu.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru TkeL):

Eu nu cred ca a vrut doar sa te faca gelos! Trebuie sa o uiti, asta e sfatul meu! Nu merita sa fie iubita de tine! Fa-ti o alta iubita, poate o uiti cat de cat!

| iulikutza14 a răspuns:

Tot ce pot sa zic e ca mai rar asa baieti ca tine.sad.dar oricum nu vreau sa te jignesc sau sa o jignesc dar ea doar profita si isi bate joc de tine intr-un hal fara de hal si tu esti naiv ca o crezi si o ierti mereu, chiar daca te doare cu sau fara ea viata merge inainte...nu-ti pierde timpul plangand dupa ea cand poti usor usor sa-ti gasesti pe altcineva sper ca te-am ajutat