| melissa02 a întrebat:

Are rost sa fiu cu un baiat care e la scoala in Austria si eu in Romania, dar suntem din acelasi oras si ne vedem in vacante si uneori si in weekend-uri si vorbim in fiecare zi pe mess si ne vedem la web. El spune ca ma iubeste foarte mult si nu vrea sa renunte la mine, si eu il iubesc insa nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma va rog cu un sfatsad

Răspuns Câştigător
| vladutzzz_2456 a răspuns:

Exista dragoste la distanta, insa ochii ce nu se vad, sa uita!
Daca va intalniti si tineti legatura, eu zic ca e ok, insa trebuie sa va dovediti increderea unul celuilalt!
Poate ca asa este si mai frumos! Exista mai multa pasiune daca va intalniti o data la 2 luni, decat daca v'ati vedea de doua ori/ zi.

Succes!happy

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca va iubiti de ce nu? Depinde de ceea ce iti doreasti tu de la aceasta relatie si daca sunteti dispusi amandoi sa aveti o relatie la distanta, atunci e ok... fa ceea ce simti si daca crezi ca il iubesti atunci continua relatia cu el si cine stie, poate veti avea ocazia sa petreceti mai mult timp impreuna, mai ales ca se aproprie vacanta de Pasti, apoi cea de varawinking.

| Pupily92 a răspuns:

Da.de ce nu? happy daca zici ca tineti legatura...

| Alice_6278 a răspuns:

Da... daca tii foarte mult la el si il iubesticu adevarat...atunci merita sa faci acest lucru

| Carlene a răspuns:

Haide sa iti explic ceva!
Tu zici ca el este din Austria!
Poti alege sa ai incredere in el si totul sa mearga perfect(stelute si futulasi in stomac, inimioare, etc)
El are un avantaj: Este departe si poate sa faca ce vrea ca tu oricum nu vei afla, oricat iti jura el ca nu te minte!
Eu am patit ceva asemanator: Prietenul meu cu care eram de 2 ani si 3 luni a fost nevoit sa se mute in alt oras! Eu am propus chestia urmatoare: Ramanem buni prieteni! Oricata incredere asi fi avut in el tot nu puteam continua relatia! pentru ca stiam ca nu e langa mine!

Dar acum tu decizi!
Sper ca te-am ajutat!