| Jenniferr a întrebat:

as avea nevoie de un sfat. Am inceput sa vorbesc cu un baiat, aseara ne-am intalnit pentru prima data doar noi doi, am povestit, ne-am plimbat, m-a sarutat, iar azi cand i-am scris mi-a zis ca nu vrea o relatie momentan. Ce ar trebui sa fac? sa-i spun ca il plac? sa ma prefac ca totul e ok? sa nu ii mai scriu? straight face

5 răspunsuri:
| FollowTheLight a răspuns:

Fix asa am patit si eu. Draga mea, am fost folosite doar ca papusi, si el mi-a spus mie vrajeli cum ar fi: Ca vaaiii nu te cunosc te plac doar fizic dar nu stiu ce ai in cap bla bla bla.Nici macar nu a facut vreun efort sa ma cunoasca.Da`l incolo, NU TE MERITA deloc, e un nesimtit care doar cauta sa profite de fete. Urat din partea lui si a celor ca el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate.Fiecare cu drumul lui.Mult noroc.

| Floricikmov a răspuns:

Nu mai incerca nimic a fost ceva pe moment numai pentru el. A vrut sa se simta el bine. Nu-i mai scrie nimic lasa-l in pace. Succes! O zi frumoasa! :*

| KinderRM a răspuns:

Bună.

Ceea ce trebuie să faci este să rupi orice legătură de conversaţie cu el. De ce? A vrut doar să te folosească, nimic mai mult. Ţi-a făcut aşa-zisele speranţe şi la o zi, s-a făcut că plouă şi că nu a fost nimic. Exact asta vei face şi tu să îi demonstrezi că nu eşti proasta nimănui şi că nimeni nu te ia de proastă. Nu îi mai spui nimic, ţii pentru tine tot. Va venii momentul în care va regreta.

| anamary a răspuns:

SA ITI TRAIESTI VIATA! Asta trebuie sa faci! Incearca sa nu te mai gandesti la el.Iesi cu prietenii,indeplineste-ti obiectivele,practica-ti pasiunile. Exista mai multe variante:
-fie a constatat ca nu va potriviti si a incercat sa-ti spuna intr-un mod in care sa nu te faca sa suferi
-fie nu este sigur de sentimentele sale si are nevoie de timp sa se gandeasca,sa te priveasca din mai multe perspective
Traieste-ti viata, umple-ti ziua, iar daca el te va privi, va trebui sa vada o fata plina de viata si optimism si fericire, nu o disperata!