| Roxannna18 a întrebat:

Buna ziua tuturor! Am nevoie de un sfat foarte urgent! Am cunoscut un baiat. Vorbim zilnic de 1 luna si ceva. Ne-am intalnit de vreo 3/4 ori. Si de fiecare data el se uita profund in ochii mei. de acolo am avut concluzia sa vorbesc cu el mai mult decat normal. Joi ne-am certat. el m-a convidat sa ii cunosc parintii insa i-am spus ca e prea de vreme mai ales ca el mi-a spus sa am rabdare si ca el nu doreste o relatie momentan pentru ca a avut o relatie de 3 ani.
Ieri mi-a dat mesaj si m-a intrebat cum sunt.. Logic din cauza orgoliului l-am mintit spunand ca sunt bine. diseara i-am trimis mesaj si i-am spus ca imi este dor de el. El a spus ca si lui ii este dor de mine,si ca ma place mult.
As dori un sfat,nu stiu ce ar trebui sa fac. sa continui sa vorbesc cu el sau sa ma detasez? Oare el ma place si vrea ceva serios? Sunt confuza pentru ca el a spus ca nu doreste o relatie.
P.s: nu am avut nici un caz cu el. Doar priviri, mesaje si intalniri prin cluburi.

Răspuns Câştigător
| sabistu a răspuns:

Roxi e cam greu de zis depinde de ce simti tu baieti pot ascunde multe lucruri care sunt mai bine sa ramana dor la el in minte dar iti sugerez sa il iei acasa cand parinti iti sunt plecati si sa aveti o discutie serioasa daca refuza incearca sa-l convingi dar daca raspunsul este tot negativ ii spui,, Numele lui tu vrei sa avem o relatie serioasa sau unde de distractie"„ zi asta si in funtie de raspuns iti poti da seama ce va urma dar daca il iubesti cu adevarat nu-l grabi asteapta ca nu poti face peste noapte un sa te iubeasca dupa ce i sa frant inima

| Roxannna18 explică (pentru sabistu):

Eu il plac chiar de asta nu am renuntat inainte. Pana si el spune ca fac diferenta in viata lui si ca il fac o persoana mai buna. Insa nu stiu..eu as vrea sa am o relatie cu el pe viitor pentru ca stiu ca el este diferit de ceilalti baieti. El mi-a spus ca poate sa nu aiba nici un caz cu o fata insa dupa felul ei cum vorbeste isi da seama daca are rost sa aiba ceva cu ea sau nu. dupa m-a intrebat daca am inteles la ce s-a referit? eu consider ca s-a referit la mine. insa nu sunt sigura.

| sabistu a răspuns (pentru Roxannna18):

Aici sunt si pus pus in dificultatea de logica lui dar daca il iubesti iti dau un sfat zi tot ce ai pe inima si in minte nu sa sfii sa nu-i zici
Zi tot ce vrei zi asta ce miai scris mie sunt sigur ca dupa ce ii zici ce ai pe inima o sa-ti dea un raspuns concret la ce vrea de la viata si de la tine
P.S. Daca il iubesti vorbete cu el ca nici un on nu poate vedea ce este in mintea unu om sau la ce se gandeste

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Daca el spune ca nu vrea o relatie ar trebui fii un pic mai indiferenta.
Tu te implici prea mult iar daca el nu va vrea sa aveti vreo relatie mai tarziu tu vei suferi.
Fii mai indiferenta, vezi cum reactioneaza. Eventual il poti intreba ce vrea de fapt de la tine.