| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am fost la o intalnire cu un baiat, totul a fost ok, am ras, am povestit. M-a condus pana acasa si la final m-a sarutat.I-am zis sa imi scrie cand ajunge acasa, dar nu mi-a scris si nici azi nu m-a cautat.
Ce sa cred?
Sa astept pana imi va scrie el?
Vorbim de ceva timp si doar aseara ne-am intalnit prima data.
Imi place de el si asa dar nu vreau sa ii scriu eu prima sa nu creada ca sunt vreo disperata.
Astept pareri
Multumesc.O zi frumoasa va doresc happy

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate ca în seara aia să fi uitat pur și simplu,nu neapărat că nu i-a păsat de tine, și azi poate nu te-a căutat pentru că era foarte ocupat.E posibil și să nu te fi căutat intenționat, dar mai bine așteaptă câteva zile și dacă vezi că nu te mai caută, sună-l și întreabă-l de ce nu te-a căutat. Poate fi și genul ăla de băiat care doar te-a mințit că o să te caute pentru că între timp pentru el ai devenit plictisitoare și nu i-a mai plăcut de tine și nu a știut cum să scape de tine, dar poate fi și doar o simplă coincidență așa că mai așteaptă câteva zile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am numarul lui de telefon. Dar astept. happy. Noi vorbim doar pe Facebook. Încă nu mi-a cerut numarul, eu nu am insistat. O sa il las câteva zile. Nu vreau sa par disperată sau asa...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi poți să îi scrii și pe Facebook,dacă nu ai numărul lui,nu contează. Asteaptă câteva zile, poate ai noroc și te caută el, dacă nu, îl cauți tu. Apropo, câți ani aveți?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am 22 si el 23

| Ana765 a răspuns:

Sunt multi baieti care cel putin in prima luna de relatie nu dau 2 bani pe partenera lor..adica suna mai rar, nu se streseaza prea mult cu iesitul. Practic chiar daca te place nu ti da prea multa atentie. Insa e important ca de la inceput sa pui punctul pe i si sa ai grija sa te respecte. Cred ca e bine sa il lasi sa ti dea el primul mesaj. Cel putin asta am auzit si eu de multe ori. Ce sa faci, asa sunt baietii. Daca le spui ca i placi si o iau în cap...

| vale300 a răspuns:

Nu o să creadă ca ești disperată, doar scrie-i ceva și întreabă-l de ce nu ți-a scris pînă acum.
Apropo, cîți ani ai?
Îmi trebuie ca să știu ce sfaturi să-ți mai dau.

| anonim_4396 explică (pentru vale300):

Mi-a scrisbig grin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Felicitari. Cu rabdarea poti sa treci si marea. Niciodata nu dispera. Bafta si multa dragoste si iubire de Valentine's day. happy