| alexuta4you a întrebat:

Buna as avea o intrebare probabil o sa va para un pic ciudata dar as vrea sa stiu voi credeti ca se poate iubi doi baieti in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Bunahappy
E posibil sa iubesti doua persoane, dar pentru putin timp.
Cand descoperi ca te atrage irezistibil cineva, chiar daca esti angajat intr-o relatie cu orice durata sau intensitate, devii vulnerabil. Ratiunea nu reuseste sa stopeze implicarea, nevoia de cealalta persoana se amplifica si se transforma in afectiune. Puterea de a te opune scade cand se descopera sentimente pierdute, dorinte neimplinite in prima relatie, calitati ce incita/trimit la dorinta. In timp apele se vor alege singure, se impune renuntarea la una din doua, pentru ca omul e o fiinta comoda si va pastra doar acea relatie care il satisface mai puternic. O parte va deveni balast, pentru ca a pierdut din importanta, cealalta ii va lua locul si are sanse sa fie mai pretioasa ca prima. Dar, se poate renunta la persoana nou aparuta, pentru ca investitia de incredere, sperantele, dorintele nu au fost suficient de puternice ca sa disloce relatia anterioara. Cel care e mai puternic alege, indiferent daca pozitia pe care o ocupa in relatie ii da dreptul sa o faca sau nu. Sunt multe directii din care poate fi abordata problema...

Iubirea nu este o formula unica, iubim diferit si avem imagini diferite despre sentimente și oameni. Iubirile nu sint la fel, de aceea sint posibile.
Nu zic că nu se pot întâmpla şi "accidente", dar chiar este "iubire" accea pe care o simţim pentru un partener de "coliziune accidentală"?

6 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu, nu se poate. Mai degraba cred ca nu il iubesti pe niciunul indeajuns.

| AnneIsHere a răspuns:

DA! Eu i-am vazut pe amandoi in aceeasi zi big grin

| RetardedRacoons a răspuns:

Da, cine zice ca nu e limitat din punct de vedere sentimental.

| Ahead a răspuns:

Posibil, dar conteaza ce intelegi tu prin "iubire" iti recomand sa lucrezi la personalitatea ta am sa iti las un link unde gasesti multe articole despre dezvoltare personala : http://despreseductie.ro/category/dezvoltare-personala/

| VictorFlorin55 a răspuns:

Se pot iubi e corect! Pe unu il iubesti adica pe actualul prieten, iar pe celalalt il simpatizezi, probabil iti si va trece intr-o perioada de timp, adica ai gasit in al doilea ceva ce nu avea primul!

| lilutza a răspuns:

De iubit nu. De placut da. Adica daca l-ai iubit pe unul din ei cu adevarat de ce te-ai indragostii de al doilea?