| TheCrab a întrebat:

Poate sa para putin ciudata urmatoarea intrebare dar vreau sa stiu parerile voastre: Credeti ca exista extraterestrii?:-ss

Răspuns Câştigător
| MeScorpion a răspuns:

Inchide televizorul!

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Acum avem o imagine mai clara a universului si in aceasta imensitate de miliarde de galaxii cu un numar si mai mare de sorii si planete, intuitia si logica ne spune ca nu putem fi unica planeta cu viata din univers.

| Angel0 a răspuns:

Nu este ciudata intrebarea, deoarece a mai fost pusa pe TPU de cel putin 1000 de ori.Cauta in intrebari, si ai sa te convingi.

| Dmesss a răspuns:

Daca exista extraterestrii nu avem de unde sa stim deoarece le este frica sa se arate, ei stiind deja de existenta lui Chuck Norris.

| remus a răspuns:

Da exista, sunt printre noi tot timpul, putem sa le simtim prezenta printre noi daca vrem, toata seara pana aprpoape dimineata am avut parte de prezenta lor in vecini, am constatat ca sunt o specie mai putin evoluata, sunt alergici la cai verzi, bun-simt, convietuire in armonie si respect.

| Katy_8817 a răspuns:

Poate exista, dar nu asa cum ii concepem noi: niste fiinte verzi, ciudate care intr-o zi vor cuceri pamantul. poate in univers exista diferite forme de viata nedescoperite inca de om. poate ca si ei cauta... omul crede ca stie totul, dar de fapt nu stie prea mare lucru. sunt sigura ca mai avem de descoperit multe. stii ca omul nu poate sa traiasca fara o motivatie pentru ca viata ar fi un dezastru.

| DjTactumare a răspuns:

cum puteti nega asa ceva, nu i-ati vazut aseara alaturi de Will Smith?

| Cappuccinooo a răspuns:

Buna!
Eu personal nu cred in extraterestrii.Pana in acest moment nu exista nici o dovada concreta care sa ateste existenta extraterestrilor.Motivele datorita carora cred cu tarie in opinia mea este ca pe celelalte planete nu exista vreo sursa de apa, de lumina sau caldura.
Daca tu crezi ca exista extraterestrii,iti pot spune ca fiecare om are dreptul la o parere,fie ea mai mult sau mai putin fondata. Poate ca ai motive, poate ca nu. Poate ca eu am dreptate sau poate ca nu.
Sper ca te-am ajutat kiss Pa, pa!

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Da,exista.S-au si gasit chestii asemanatoare

| scully a răspuns:

Nuuu lol straight face

| lucian007 a răspuns:

Pasi sa incepem cu inceputu.Stim ca exista un univers, mai stim ca exista mai multe galaxii si cu toate astea nimeni nu a putut sa iasa din galaxia noastra.iar gandindune logic daca in galaxia noastra exista un sistem solar, iar in acest solar exista o planeta cu viata(din cate se stie)atunci de ce in alte galaxii nu ar putea exista un alt sistem solar cu una sau mai multe planete ce au viata? In concluzie da este foarte probabil sa existe si nu neaparat omuleti verzi mult cunoscuti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred. Intr-un univers imens cum e posibil sa fim numai noi? Haideti sa fim seriosi... Poate nu exista fiinte rationale exact ca noi. Dar incercati sa numarati toate speciile de jivine care se gasesc pe Pamant (printre care multe dotate cu intelect deosebit). Si sunt inca mii si mii de specii de care nici nu banuiti. Dar daca ne mai gandim la un univers intreg... Cum puteti fi atit de increzuti in cunostintele voastre? Sa presupunem ca NICAIERI nu mai exista apa, aer, lumina, caldura etc (adica nu in raportul in care sunt pe Pamant). De ce sunteti asa siguri ca viata in principiu nu poate exista fara acestea? Poate sunt organisme care necesita cu totul alte substante pentru a trai, a se deplasa, a se inmulti, pentru care apa, aerul pot sa fie substante otravitoare chiar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, din moment ce apar specii noi in fiecare zi la noi pe terra, acelasi lucru se intampla si in univers.Noi avem impresia ca suntem singurii privilegiati si ca dumnezeu ne-a creat unici, a mai avut el si alte planurihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, normal ca exista, cine stie in ce galaxie si pe ce planeta. Si poate sunt mai evoluati decat noi si incearca sa ne descopere.
Si sunt sigura ca anumiti oameni de pe Terra stiu mai multe despre ei, dar ramane un secret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' sigur ca exista! Chiar acum iau pranzul cu E.T.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul este in expansiune. Cum adica? El se mareste, se mareste, se mareste, se mareste...se mareste continuu. Dupa Big Bang universul are o expansiune necontenita, insa ea incetineste pe masura ce trece timpul. In fine, ideea este ca universul este infinit. Daca e infinit, nu om fii noi singura forma de viata. Chiar exista extraterestrii, probabil in alte Galaxii, chiar si in a noastra, doar ca sub forma de bacterii! Bacteriile vor evolua cum am evoluat si noi, se vor obisnui cu mediul de viata si peste cateva miliarde de ani vom avea forme de viata inteligente, poate mai inteligente decat noi! Tatal meu s-a nascut in Barlad, intr-o seara a vazut o lumina ce se misca fara niciun zgomot pe cer cu miscari imposibile unei aeronave terestre. Credeti ca-i licurici? Din moment ce e pe bolta cereasca nu poate fii. Acum, nu am avut experiente cu extraterestii, dar tot ce e posibil. Nu spune nimeni ca sunt buni din lumea asta si nu stim de ce... daca nu i-am intalnit de ce spun toti ca sunt rai? Ei pot fii buni si rai. Ca si specia noastra. Poate ca nu vor arata ca niste monstrii, ci ca si noi, doar ca mai inteligenti. Acum, credeti si voi, intr-un Univers Infinit nu numai noi existam! Si bacteriile din Galaxia noastra, Calea Lactee sunt fprme de viata. Deci, extraterestrii exista sub forme fara inteligenta prea mare, sau chiar deloc, insa in viitor cu siguranta ca vor evolua, ca si noi. Va asigur!

| Torrnado a răspuns:

Nuuu. Povesti pentru cei mici.