| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, poate ca o sa para stupida pentru unii, dar chiar as vrea sa stiu si parerea voastra. Voi credeti in acest cutremur care cica va fi in jur de ora 9? Va este frica?worried

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nimeni nu poate stii cand va fi cutremur decat cu cateva secunde inante.

| DaftPunk a răspuns:

Daca vreti sa stiti cand e un cutremur in lume(nu prezice dinainte, el doar il arata in "direct" peste toto pe glob) luati acest program de pe google.mai precis il puteti downloanda de pe siteul idownload.Programeul se numeste: EQuake3D

| abcdefgh a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic.Astept ce va fi pentru ca nimeni nu poate sti.Doar Dumnezeu el hotaraste la ce ora si cand se va petrece. Daca ar fi sa fie cred ca nu as muri de frica ( sunt o mare amatoare de aventuri asa ca...big grin) Stai fara frica:*

| MrCernea a răspuns:

In seara asta la ora 21? OMG :-s la ultimu cutremur dormeam si m-a trezit normal.si am simtit cum iese blocu din radacini gen laughing m am panicat atunci e 20:20 dar mi-e lene sa ies afara laughing o seara frumoasa sa ai!

| MihaiiClaudiu a răspuns:

Bună.
Și dacă va fi cutremur, ce?
Au mai fost atâtea cutremure și nu s-a întamplat nimic.
O să se sparga o farfurie, un pahar, va mai cădea ceva de pe vreun raft.

Dacă îți este frică, ieși afară pe la 8 și intră pe la 10, du-te într-o zonă ferită de blocuri, case, ceva ce ar putea să cadă, etc.

| vasile_2535 a răspuns:

Mie cel putin nu-mi este frica pentru ca nu stiu exact ce sa va putea intamplabig grin...asa ca nu mai fii stresata:*>:d