| larisalary a întrebat:

Bunakissas avea si eu nevoie de niste sfaturi de la voihappy
Prietenul meu s-a schimbat de la un timp,numai este cum era inainte,abia mai ma suna, afara daca iesim vorbeste mai mult cu prietebi de ai lui si pe mine abia mai ma baga in seama. Avem un an de cand suntem impreuna si inainte totul era bine dar acumsad. Aseara iesise pe afara si s-a jucat tenis cu niste prieteni si pe urma a plecat acasa fara sa imi spuna nimic, nici macar un simplu "pa" si asta m-a durut mult.
Il iubesc mult de tot si nu vreau sa il pierdsad
Noi am mai fost despartiti vreo 3 luni si el a venit la mine si mi-a zis sa ne impacamsad
Deci de ce credeti ca s-a schimbat?sad
Ce sa fac? nu vreau sa il pierdsad
Ce ma sfatuiti?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate s a saturat si vrea o schimbare fara sa ti spuna asta direct dar oricum urat din partea lui daca are asa comportari

| MishikiCrisy a răspuns:

Sa vorbesti cu el despre asta si sa ii parerea ta despre el, intraba-l de ce se comporta asa si spune-i ca te doare foarte tare ceea ce face. Roaga-l sa inceteze, daca nu se opreste din comportamenul asta spune-i ca te desparti de el (doar ca o avertizare) iar daca lui nu ii pasa de asta inseamna ca nu te mai iubeste, atunci chiar trebuie sa te despart de el.
Pana atunci, vorbeste tu mai mult cu el, fii mai romantica, saruta-l, gadila-l ca sa-l faci sa zambeasca happy fii mai activa, e vara, daca e cald stropeste-l putin cu apa, zambeste-i mai mult.
Succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred sau, sunt sigura ca ii place de alta fata.Ce faci? Il tratezi cu acelasi respect.Nu te uiti la el, nu ii zici pa, nu nimic.O sa iti dai seama singura.

| NotToday a răspuns:

Asta e inceputul sfarsitului. Exact asa am patit si eu cu fosta mea prietena, ea alegand sa mearga cu altul oh go on

| Maria_Anna_1995 a răspuns:

So fi plictisit baiatu, se mai intampla, poate vrea sa va despartiti si nu stie cum sati zica sa nu te raneasca si atunci se comporta asa ca tu sa actionezi prima, sa va despartiti ca sa nu se simta el vinovat dupa! ar trebui sa aveti o discutie serioasa si sa clarificati lucrurile...sau pur si simplu ignora-l si tu, si dac ate iubeste a renunta la comportamentul lui! funda?love struck