| sorina18 a întrebat:

Prietenul meu de la un timp s-a schimbat. Numai este cum era inainte.Acum sta mai mult cu prietenii lui, este rece, distant, se joaca mai mult footbal s-au tenis cu prietenii lui.Ieri cand am iesit pe afara abia ma baga in seama s-au daca vorbea ma lua asa peste picior, imi vorbea in sictir si eu m-am suparat pe el.Un amic de al lui i-a spus ca m-am suparat pe el si el a zis"nu ma intereseaza"m-a durut cand am auzit ca a zis astasadSi pe urma cand sa intre in casa a venit la mine si a zis"ce ai ma de esti suparata?" si eu i-am zis"nu am nimic."si el"mereu spui ca nu ai nimic, in fine las-o balta"si a plecat in casasad. Macar daca ar fi spus"imi pare rau"ar fi contat pentru mine, dar el a plecat in casaoh go on

Nu stiu ce sa mai facnu vrea nici sa il pierd pentru ca tin mult la el.Mai avem o saptamana si facem un ansad

Ce sa fac?sad

Ce ma sfatuiti?sad

Credeti ca mai are rost sa mai continui relatia cu el?sad
Am nevoie de sfaturi de la voisad

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Sa te intreb ceva... tu vrei sa mai stai cu el cu acest comportament doar pentru ca vezi doamne o sa facti un an? tu incerci sa-i fi alaturi si etc iar el se comporta cu tine ca si cu ultima carpa. si dupa aia te mai si intreaba nevinovat "ce ai"?
eu in locul tau i-as fi dat papucii asa... fara dar si poate.

si daca vrei totusi si insisti ai putea sa nu-l bagi in seama si cand vine la tine sa faci acelasi lucru "nu ma intereseaza" si sa nu-l bagi in seama si cam ce face el. joaca cu aceeasi moneda. el din comentariul tau... el te are ca pe un catel. si tu faci cam ce face un catel. sa o spunem mai asa.

dar nu te gandi ca temai iubeste. ca daca te iubea nu se comporta cu tine de zici ca esti o carpa in fata prietenilor. asta este deja badaran. (ca sa vb mai politicos)
parerea mea lasa-l. si lasa-l asa deci sa ramana cu ochii in soare "ba da ce si cum" nu ma intereseaza, du-te si cauta-ti alt cate/carpa"
spune-i verde in fata. la o adica tu nu esti bataia lui de joc nu?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mi are rost sa stai cu un sictirit si nu mai are rost sa iti omori gura de pomana cu el doar ii spui adio prostule, nu stii ce inseamna bunele maniere.

| AliGab a răspuns:

Vrea sa ii spui ce ai... spune-i ca esti suparata pe el, nu ii spune ca "nu ai nimic". Si daca nu va mai vrea sa fie cu tine ce? Da-i pace si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul prietenei mele facea asa si Ana (prietena mea) a zis ca sa se desparta. dupa o saptamana o facea pe-a catelusul... daca vb cu tine la sictir.mai degraba ii zici sa luati o pauza si vb dupa.

| lulus9695 a răspuns:

Eu cred ca trebuia sa ii spui de ce esti suparata si intr-un fel sa il atragi si sa il faci sa se reindragosteasca de tine dar ai grija sa nu te injosesti poti de exemplu sa te duci pe langa el si sa il iei de mana, sa incepi sa il saruti dar sa ai grija sa fiti singuri in orice caz sa nu fie in preajma voastra si prietenii lui pentru ca baietilor nu le plac sa isi arate sentimentele in fata prietenilor eu sunt fata si asa as proceda mult noroc

| Ciresyk a răspuns:

E clar ca baiatul s-a plictisit...cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, sa il intrebi de ce s-a schimbat si daca iarasi e indiferent, da-i papucii si nu te mai umilii in fata lui! bafta!