| sorina18 a întrebat:

Prietenul meu de la un timp s-a schimbatsad. Numai este cum era inainte.Acum sta mai mult cu prietenii lui,este rece, distant, se joaca mai mult footbal s-au tenis cu prietenii lui.Astazi cand am iesit pe afara abia ma baga in seama s-au daca vorbea ma lua asa peste picior si eu m-am suparat pe el.Un amic de al lui i-a spus ca m-am suparat pe el si el a zis"nu ma intereseaza"sadm-a durut cand am auzit ca a zis asta.Si pe urma cand sa intre in casa a venit la mine si a zis"ce ai ma de esti suparata" si eu i-am zis"nu am nimic."si el"mereu spui ca nu ai nimic, in fine las-o balta"si a plecat in casasad.
Nu stiu ce sa mai facsadnu vrea nici sa il pierd pentru ca tin mult la elsad.Mai avem o saptamana si facem un ansad
Ce sa fac?sad
Ce ma sfatuiti?
Credeti ca mai are rost sa mai continui relatia cu el?sad

5 răspunsuri:
| TheUnForgiveN a răspuns:

Ti-o spun direct.De ce nu incerci tu sa fi mai interesanta ca un joc de tenis/fotbal?

| neutrino a răspuns:

Baiatul, ca baietii, s-a cam saturat. Vrea schimbare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragă Sorina,
Explică-mi cum poţi sta cu cineva de la care aştepţi afecţiune,iubire,încredere şi de la care primeşti indiferenţă.Îl iubeşti,înteleg,dar nu are rost să continui relaţia când el este indiferent, nu îl interesează de tine, îi este totuna dacă eşti supărata, fericită, etc.Lasă-l.
Dacă va ţine la tine, la un moment dat v-a realiza ce a pierdut.Bagă-ţi minţile în cap, te rog, şi nu te lăsa călcată-n picioare.

Vrei să stai cu el şi să fii nefericită fiindcă este el indiferent? Fii serioasă. Nicio persoană nu merită asta.
Ai încredere că va fi bine.
O seară plăcută şi prinde atitudine, Sorina!

| Loser8299 a răspuns:

S-au...amuzant.

| glontz54 a răspuns:

Parerea mea este ca el este mai neglijent cu tine pentru ca posibil este prea stresat de relatia asta sau prea plictisitbig grin eu te sfatuiesc sa vorbesti cu el si sa incercati sa faceti lucruri noihappy eu ca baiat reactianez la fel atunci cand sunt ocupat sau nu am timp de prietena dar ea ma intelege si vorbim mai mereu deci eu cred ca daca comunicati o sa fie binewinking funda?