| Elena_6142 a întrebat:

as avea si eu nevoie de un raspuns pentru ca nu stiu ce sa mai fac sau sa cred.Sunt de 2 ani jumate cu prietenul meu si de laun timp a inceput sa ma injure, mi-a dat o palma si nu intelegeam de ce. acum 1 saptamana ne-am certat tot din prostii pentru ca incepea el cu scandalul fara sa fac eu nimic, si mi-a zis ca,, nu te merit" si eu i-am zis,, dc zici asta?" si mi-a zis asa :,, pentru ca eu timp de un an de mint si ma culc cu altele...acum 3 luni m-am culcat cu una casatorita cu copii si am lasat-o insarcinata. te rog sa imi fii alaturi ca tot pe tine te iubesc". Mai este o problema ...noi ne vedeam o data la 2 sap[tamani sau 3. Am crezut ca asta nu schimba cu nimic lucrurile deoarece eram sigura ca ma iubeste si ar face orice pentru mine si jura ca doar cu mine va fi. NU stiu ce s aafc si toata lumea imi zice ca nu merita. dar imi este foarte greu fara sa stiu ca are grija de mine si fara sa il aud.Eu nu inetelg ce trebuie sa fac si cum sa il uit. Nu stiu ce fel de suflet poate avea o astfel de persoana. Va rog dati-mi un sfat!

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu l-as fi uitat instantaneu daca mi-ar fi facut asa ceva. Lasa-l si nu te uita inapoi, astfel de barbati distrug viata unei femei si a copiilor fara regrete.Tu alegi ce viata vrei sa ai!

| Elena_6142 explică (pentru Abh):

Clar am ales! poate putin tarziu dar e bine si acum! pentru astfel de oameni nu merita sa pui suflet ai dreptate! MULTUMESC

| Roxana0606 a răspuns:

Orcat l-ai iubii tu trebuie sa fi constienta ca a dat in tine!
Nu se poate asa ceva. Cum sa dea in tine?
Se culca cu altele? Bun sa stea cu ele!
A iubii inseamna a proteja pe cineva, a lupta pentru persoana iubita, nu a te purta ca un misogin si ca un porc!
Tu oricat la-i iubi nu trebuie sa-l crezi mai ales dupa tot ce ti-a facutwinking
Trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa treci peste pentru ca o sa te distrugi singura daca mai ramai cu el

| Elena_6142 explică (pentru Roxana0606):

Da asa este...si acum imi dau seama de toate.ce am scris eu sunt doar simple lucruri din cum s-a purtat. clar lumea nu se termina cu el chiar daca e greu acum...mercii!

| kittyshor a răspuns:

Elena.sa ve vedeti 1 data la 2-3 saptamana asta nu-i relatie.e normal sa umble cu altele.practic el se intalnea cu tine ca si cu o prietena, si faptul ca a dat in tine e de neiertat.mai tarziu s-ar putea sa te calce in picioare. sfatul meu e sa-l lasi naibii cu fetele cu care s-a culcat. crede-ma ca daca te iubea nu facea asa ceva, oricat de rar v-ati fi vazut. el nu te-a iubit niciodata.pe el il linistea gandul ca are o fraiera care orice s-ar intampla nu-l va lasa, si asta pentru ca i-ai aratat ca il iubesti si ca ii esti alaturi indiferent de ce face si cat greseste. te multumesti cu putin daca ramai cu el.meriti mai mult.si in primul rand pune-te pe tine in prim plan si dupa aia pe el.eu am o vorba : " decat sa planga mama, mai bine plange masa" asa ca fi fata desteapta si nu tzintii jos daca poti tzintii sus, si nu fi o fata normala cand ai dreptul sa fi extraordinara.respecta-te pe tine ca femeie! succes :*

| Elena_6142 explică (pentru kittyshor):

Iti multumesc mult pentru ce mi-ai scris! voi face tot posibilul sa uit! Cel mai mult ma doare ca nu mi-am dat seama mai tarziu de ce fel de persoana e ...Imi dau seama ca pentru el am fost doar o jucarie si pentru ca sunt mai mica ca el m-a invartit pe degete cum a vrut el.Imi pare rau de tot iti dai seama dar intr-un fel ma gandesc ca tot ce am facut am facut din dragoste pentru el chiar daca si-a batut joc el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul asta nu te merita.Lasa-l sa se duca la cele cu care a umblat. Timpul te va ajuta sa treci peste asta.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu stii sa faci diferenta intre bine si rau? fugi de el draga ca o sa-ti faca zile amare. bafta!