| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o intrebare. Cand am inceput sa iau anticonceptionale, ciclul nu m-a tinut decat vreo 2 zile...si atunci fiind foarte putin...este posibil ca pastilele sa fi dereglat in vreun fel si de-aia sa fie asa putin pentru ca eu de obicei am ciclu cate 5-6 zile. Care este probabilitatea sa fi fost doar o sangerare si nu ciclul propriu-zis? In cazul asta sunt protejata?

Răspuns Câştigător
| CAsToReL a răspuns:

Cand ai o problema cu masina... te duci la service, cand ai o problema de sanatate (cu corpul) te duci la doctor. Fiecare organism reactioneaza altfel, de aceea anticonceptionalele se dau pe baza de retea dupa CONSULTATIA la doctor. Te rog nu mai incerca sa rezolvi problemele asa, nu este nici o rusine sa te duci la o consultatie si sa obtii o parere AVIZATA. Nu cred ca invata doctorii astia atatia ani in facultate degeaba...nu?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...anticonceptionalele le-am luat dupa un consult...nu dupa ureche...nu mai arunca asa cu pareri fara sa stii exact. intrebarea mea era alta...

| anastazzia21 a răspuns:

Da de la anticonceptionale poti avea o dereglare a ciclului poate sa inarzie si 2luni sau sa iti vina de 2 ori intr-o luna sau sa tina putin