| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o intrebare.Sunt cu un baiat de cateva saptamani, el ma place, e foarte diferit de ceilalti, numai ca pentru a avea o relatie serioasa, el vrea sa facem si sex, si nu stiu daca este bine, avand in vedere ca avem intre 16-17

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Viata sexuala se poate incepe linistit la varsta de 16 ani, profita de tine un baiat care si-ar dori intr-adevar o relatie serioasa ar astepta intai ca relatia voastra sa faca macar 1 an.Niciodata un baiat serios ori ce varsta ar avea nu ar bate apropoul de viata sexuala de la inceput. Cea mai buna cale de a vedea daca te vrea este sa-i spui ca daca isi doreste o relatie serioasa cu tine va trebui sa astepte iar daca te lasa inseamna ca a vrut doar sa profite de tine, sunt sigura ca esti o fata frumoasa si iti vei gasi unul mai bun.Mult Succes si Sarbatori Fericite happy

9 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Pai daca o sa mai fiti impreuna mult timp, ar fi ok la un moment dat sa faceti sex.
Dar ai grija sa fii foarte sigura ca vrei ca el sa fie primul. Altfel nu-ti vei amintii cu placere de prima data.
Si. desi prima data este cu fiecare barbat din viata noastra, primul e important sa fie o amintire placuta.

| Visecolorate a răspuns:

Damn...de ce in ziua de azi relatiile se rezuma la sex? Si o relatie serioasa inseamna "sex"?

| Ирина19 a răspuns:

Nu conteaza cum este partenerul tau, la inceput toti zic asta:ca in relatia noastra trebuie sa facem si sex, nu vad sensul relatiei fara asa ceva-insa asta nu e adevarat, cu timpul cand persoana data simte ceva profund pentru tine, atunci ii dispus sa te astepte oricit e necesar, doar pentru ca tu sa fii in primul rind pregatita pentru asa ceva, la 16-17 ani as zice ca e prea devreme, insa fiecare cu parerea lor, daca chiar iti doresti asta treci la pasul asta, insa daca nu esti prea pregatita mai astepta, ca ai toata viata inainte, si ai sa reusesti sa faci si sex, bafta draga mea, si ai grija de u! Gindeste-te in primul rand la tine, la preferintele tale si dupa aia al celorlalti!

| Mao a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa faci asta.

| Anablondyi a răspuns:

Eu iti zic sa o faci happy nu in semn rau dar daca tu il iubesti pe bune chiar ti-as indica sa o facilaughing si te inveti si cum se face tongue

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Anonim esti un/o prost/asta

| Utzu_3879 a răspuns:

hee heeparerea mea ii ca e prea devreme sa face'ti prostii daca nu tineti cu adevarat unu la altu si in "cateva saptamani" ii cam cred sa ajungi sa iubesti pe cineva chiar daca ii "diferit". Daca iti cere asta nu cred ca ii chiar asa de diferit, iar daca i'ar place de tine si ar vrea sa fiti impreuna ar mai asteptabig grin
Acumaaa depinde de tine, da oricum ii prea devreme!
Bafta!

| Silviutza_2541 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mai astepti cativa ani. dar daca vrei sa faci asta de acum trebuie sa te protejezi. ia niste pastile, fa ceva dar ai grija.

| DjAR a răspuns:

Nu mi-a propus nimic despre asta, dar astazi mi-a pus mana pe sani, si am zis, sus ai voie sa pui mana, dar acolo jos nu, si o zis ca dc nu? ca la un moment dat e nevoie si de asta, prima data nu s-a suparat, a spus ca nu ii nimic daca nu vreau sa o fac, si am zis ca daca nu o fac el ma va insela pentru alta, si a spus ca nu o va face, pentru ca ma iubeste.Mai tarziu am vorbit cu el la telefon si l-am intrebat daca inca mai e suparat, si o zis ca putin, si am zis ca poate "nu" ala se transforma in "da", si o zis ca nu mai e suparat.