| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte confuza...nu stiu ce sa cred, mie imi place de un baiat care are 18 ani si eu am 15 ne am cunoscut printr-o prietena cu ideea de a ne cunoaste mai bine si poate la un moment sa fim impreuna...in primele zile era foarte lipicios, dar dupa 2 -3 saptamani a inceput sa fie rece.Cand prietena mea i-a spus ca eu il plac a fost uimit, dar i-a spus ca nu e pregatit pentru o relatie seriaosa si nu vrea sa ma faca sa sufar, avand in vedere ca inainte de astea a spus ca el vrea o relatie serioasa...chiar nu il inteleg, deci cand am inceput sa vorbesc eu el era foarte entuziasmat si tot felul de chestii din astea...Va multumesc!

14 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Poate ca tu te comporti ca o tipa de 18 ani si ar vrea sa fie cu tine dar apoi sa spuna "Are doar 15 ani!"... Nu ar vrea sa te faca sa suferi si iti ascunde ca poate de fapt te place foarte mult...

| monyk a răspuns:

Buna, poate ca e adv ce zice, poate nu vrea o relatie serioasa, incearca sa il intelegi...

| marsy a răspuns:

Sint de aceeashi parere cu *** zuzumic***

auran
| auran a răspuns:

Ce baiat de 18 ani mai vrea o relatie serioasa in ziua de azi - tu de altfel trebuie sa-ti vezi de carte - distractia mai tarziu (ca sa nu zic sex)...

| Betty18 a răspuns:

Poate k a vrut sa te refuze intr-un mod politicostonguetonguetonguetongue

| zuzumic a răspuns:

El are 18 ani si e dragut din partea lui k nu vrea sa te faca sa suferi poate inca tine la fata cu care a avut o rel serioasa si prin fatul k a incercat sa aiba o relatie din nou sea dat seama k el tot pe fost o iubeste si nu vrea sa iti faca rau... in plus poate el vrea alt ceva de la o rel. poate vrea si sex pentru ca are deja 18 ani... sigur nu e virgin ...si poate stie ca u nu ai cum sa ii dai momentan... nu fi suparata... din potriva. bucurate k nu a vrut sa isi bata joc de tine

| gabriela_7862 a răspuns:

Draga mea, in primul rand diferenta de varsta face ca voi sa aveti preocupari diferite si, practic, sa traiti in lumi diferite. tu la 15 ani crezi ca toata lumea e sincera si nimeni nu-ti poate face rau. el, inschimb, la 18 ani crede ca poate face orice si nimic nu-i poate sta in cale, iar in privinta relatiilor, in timp ce tu (probabil) te pregatesti de prima experienta, el incearca sa adune cat mai multe cuceriri. daca vrei o relatie serioasa, sau, ma rog, mai de lunda durata, ar fi cazul sa cauti pe cineva de varsta ta, cu care sa ai preocupari comune. pune-te in locul lui: daca un baiat de 12 ani ti-ar spune ca e indragostit de tine, l-ai baga in seama? cand ai sa fii si tu la 18 ani, vei intelege mai bine, te asigur! pana atunci, ai grija de tine. te pup!

| alexuzha a răspuns:

Hai sa fim seriosi u la 15 ani vrei o relatie serioasa? mai fata ai toata viata inainte pai daca aquma vrei o relatie serioasa la 18 ani yesti deja maritata cu copil? ai toata viata inainte distreazate trayesteti viata nu te lega acum de baiatul asta mai ales ca yel o sa vrea sex aqu depinde ce vrei si u dar eu ati spun sa al lasi inpace si ati mai zic ceva a facut bine sa te refuze pntru ca u nu esti o fata de o relatie serioasa ai 15 ani ce dracu? trayesteti viata

| alexuzha a răspuns:

Hai sa fim seriosi u la 15 ani vrei o relatie serioasa ? mai fata ai toata viata inainte pai daka aquma vrei o relatie serioasa la 18 ani yesti deja maritata ku copil? ai toata viata inainte distreazate trayesteti viata nu te lega acuma de baiatul asta mai ales ca yel o sa vrea sex aqu depinde ce vrei si u dar eu ati spun sa al lasi inpace si ati mai zik ceva a fakut bn sa te refuze pntru ca u nu esti o fata de o relatie serioasa ai 15 ani ce dracu? trayesteti viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i tu in fata ca il placi fara anestezie, nu va putea ocoli adevarul, va trebui sa-ti spuna sincer :*cius si mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tipu' nu stia ca il placi, d-aia a ramas uimit cand a aflat si si-a gasit cea mai proasta scuza. Nu vrea o relatie cu tine, conteaza prea putin de ce. Iar tie nu stiu de ce ti-ar trebui o relatie serioasa... O singura viata ai, nu te plafona. Distreaza-te si nu fa compromisuri... pana mai poti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru ajutorhappysi referitor la alexutza nu vreau sa ma leg de acel baiat vreau doar sa nu isi bata joc de mine pentru ca stiu si eu ce inseamna o relatie serioasa in adevaratul sens al cuvantului. oricum multumesc:*

| d33a_9154 a răspuns:

Asa-s toti baieti happy.nu trebuie sa crezi in ei happy.Cauta si u altu vezi vorbeste cu mai multi baieti happy.Si inceraka sa-l uiti happy.ai sa reusesti numai daca ai incredere in tine happy.

| miruntza a răspuns:

Sincer
cred ca acest baiat nu te merita.
daca artine la tine cu adevarat si te-ar placea asa cum pretinzi tu ca il placi ar trebui sa fie sincer cu tine nu sa te minta in fata. Parerea mea este sa treci peste acest baiat pentru ca nu pare a fi interesat cu adevarat detine, daca ii spune prietenei tale ceva si tie cu totul altceva. salut, speri sa faci alegerea corecta!