| ozzyyy a întrebat:

as aveai si eu o problema. mi-am inceput viata sexuala acum un an jumatate.tot atunci si-a inceput-o si prietenul meu actual.suntem de 2 ani impreuna.insa problema este ca de fiecare data cand facem dragoste eu nu pot ajunge la orgasm. el a inceput sa se supere crezand ca el nu e detul de bun...si ca nu ma excita.intr-adevar,nu ma excita prea tare, dar lui ii spun ca ma excita.nu-i pot spune adevarul.eu il excit pe el.si mereu am facut-o doar cu prezervativ.va rog spuneti-mi cum sa fac sa devin mai excitata.sa am orgasm macar o data.ca sa il fac fericit.il iubesc foarte mult, si nu vreau sa creada altceva.mai crede ca el nu ma satisface si ma satisface altul.va rog spuneti-mi cum si ce sa faccryingmersi

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Buuuun, dar tu corpul ti-l cunosti? Te-ai masturbat vreodata, stii ce-ti place, asfel incat sa poti ajunge la orgasm? Daca nu, atunci nu e tocmai vina lui, pentru ca el nu are cum sa stie ce-ti place tie.Masturbeaza-te,afla ce si cum iti place, descopera-ti zonele sensibile, apoi ghideaza-l si arata-i cum sa te stimuleze.
Prelungeste si preludiul atat cat ai nevoie, pana cand te lubrufiezi suficient si fa in asa fel incat sa-ti blochezi gandurile si sa nu te gandesti la cai-verzi-pe-pereti in timpul actului. Eventual, stai deasupra si misca-te asa cum vrei.
Daca spui ca nu te excita suficient, e posibil sa ai o afectiune ce necesita un control ginecologic, ori e dintr-o cauza psihica[ai blocaje sau alte minuni, astfel ca n-ar strica sa aveti o discutie serioasa] sau, pur si simplu, poate nu te mai atrage, dar banuiesc ca asta se excude daca inca mai sunteti impreuna.
Si cel mai important aspect-Nu mai vana orgasmul cu orice pret si nu-l dori pentru altul.Doreste-l pentru tine, dar mai bine invata sa percepi placerea sexuala si fara orgasm.Nu numai in orgasm sta toata placerea.Succes.happy

7 răspunsuri:
| Pissy a răspuns:

Incercati ceva mai salbatic. laughing. E mult mai excitant.

| Munchkin a răspuns:

Preludiu - sa fie lung, si pune-l sa faca toate lucrurile care stii ca te excita ( de ex. sarutat pe gat, mangaieri, etc. Tot ce stii ca te face sa te simti bine ) Bafta.

| AnAiLuI a răspuns:

Nu mai folosi prezervativu" love struck

| Pandaaa a răspuns:

Dar preludiul il faceti? e un lucru esential before sex...Si e cam 50 % din orgasm daca e facut ca la carte happy

| Ionut_1824 a răspuns:

Pai nu prea ai ce face.problema este la el. Daca ar fi asa de bun la pat, ai avea orgasm si tu.Stati de vorba si analizati problema.Gasiti o rezolvare. O alta problema din cate am inteles in ceea ce ai scris, este aceea ca relatia voastra se bazeaza mai mult pe sex si nu cred ca este bine. Spun asta pentru ca, iti este teama sa nu te lase doar din acest motiv.Incercati amandoi sa abordati altfel problema...

| noob a răspuns:

Incearca sa o faci cu o fata

| doryn86 a răspuns:

Daca nu reusesti nu ai prea multe de facut dar incearca sa schimbati pozitia mai des si daca el se termina repede nu o sa reusesti nici o data sa ai orgasm