| Bbcat a întrebat:

Bună, as dori niste păreri
Eu am avut menstruația pe data de 21-26 feb, in 26 am avut un contact sexual neprotejat dar fără finalizare laughing
La 2 săptămâni după mi-a venit 2 zile niște scurgeri maronii și apoi am avut un fel de menstruație era diferită de cum le am normal, fara cheaguri de sânge și m-a ținut 3 zile
După o săptămână iar am început să am niste scurgeri maronii
Am făcut 3 teste de sarcina in săptămâna cu menstruația aia ce mi-a venit mai devreme și au fost negative
De atunci sunt tot timpul balonată și am grețuri de dimineață și crampe abdominale in unele zile și dureri de spate
Oare să fie o dereglare hormonala?
Menționez că eu am avut mereu cicluri regulate e prima dată când mi se întâmplă asta

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala!

In cazul tau, daca sexul a fost pe 26Feb +21 zile = 18 Martie 2024

Asadar, toate cele 3 teste, facute pana acum, sunt eronate si inutile, fiind facute mult prea devreme ca sa

Repeta testul de sarcina AZI!

In ce priveste imbalonarea, aceea este de la ce mananci. Dureril de spate de la ce cari sau ce fel de efort faci, fiindca nu exista dureri de spate in primele luni de sarcina, ca nu exista nici un motiv.
Durerile de spate apar dupa 7 luni de gravidie, cand sarcian este mare si coloana se modifica, nicicum cand sarcina este cat o boaba de mazare.

2 răspunsuri:
| Cosmin3412 a răspuns:

Deci ai facut sex nici măcar nu a finalizat si tot e posibil sa fii însărcinată.

| ElenaRaducan a răspuns:

---Oare să fie o dereglare hormonala?--- Nu draga. Doar o boala venerica.