| Bbcat a întrebat:

Bună, as dori niste păreri
Eu am avut menstruația pe data de 21-26 feb, in 26 am avut un contact sexual neprotejat dar fără finalizare laughing
La 2 săptămâni după mi-a venit 2 zile niște scurgeri maronii și apoi am avut un fel de menstruație era diferită de cum le am normal, fara cheaguri de sânge și m-a ținut 3 zile
După o săptămână iar am început să am niste scurgeri maronii
Am făcut 3 teste de sarcina in săptămâna cu menstruația aia ce mi-a venit mai devreme și au fost negative
De atunci sunt tot timpul balonată și am grețuri de dimineață și crampe abdominale in unele zile
Oare să fie o dereglare hormonala?
Menționez că eu am avut mereu cicluri regulate e prima dată când mi se întâmplă asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Cand ai avut actul sexual ti a fost frig? Sau te ai expus la frig in luna aceasta, caci s-ar putea sa fii racita la ovare si de aici simptomele acestea.
Se mai intampla ca femeie sa treci prin episoade de dereglare a ciclului menstrual din diverse cauze.
De aceea pentru o clarificare poate ar trebui sa consulti un ginecolog.
Pana ajungi la medic ia pentru durerile abdominale Nospa si pentru greata emetiral(nu metroclopramid) Pentru balonare un pahar cu apa si jumatate de lingurita de bicarbonat, o data pe zi, carbune medicinal. Fara bauturi acidulate si condimente puternice.
Daca simti ca nu este in regula mergi la ginecolog cam peste două saptamani. Mai poti incerca un test de la farmacie, cel care se face cu sange, insa cam peste doua saptamani.
Multa sanatate,

| Bbcat explică (pentru ioana748):

Mulțumesc de răspuns, nu am răcit, m-am gândit și la varianta aceasta însă nu am stat la rece nu mi-a frig, nici cu picioarele pe ceva rece nu am stat
O să merg la ginecolog, voiam niste păreri sa vad daca a mai trecut cineva prin ceva de genul acesta
Mulțumesc frumos sfaturi.
Multă sănătate și ție

| ioana748 a răspuns (pentru Bbcat):

Mulțumesc pentru funda,
Toate cele bune ❤️