| Deeniiii a întrebat:

As dori o parere happy
Fostul meu iubit (primul iubit) m-a inselat, si-a batut practic joc de mine, nu merita respectul meu (am fost impreuna 3 luni). Prietenul lui ma placea de ceva timp inainte, tot vorbeam, dar nu ne cunoastem personal, doar online si pe web. Ii prieten cu verisoara mea, avem prieteni comuni, dar el acum ii in alta tara. S-a indragostit de mine nebuneste, mai serios vorbim de o luna. Este posibil sa fie indragostit de mine atat de repede. Mi-a spus si parca si eu il plac. Dar in ciuda a ceea ce mi-a facut fostul meu iubit parca as dori o impacare cu el, el este plecat in alta tara pentru ceva timp, iar cand vine toti au spus ca ma cauta. Cred ca ma agat prea tare de el, fiindca mi frica poate sa fiu intr-o alta relatie. As vrea sa il accept pe prietenul lui, dar ma indeparteaza faptul ca deja primesc atata atentie si afectiune de la el. Sunt barbati care iubesc mai repede decat altii? Sa ma sperie acest fapt sau sa accept sa fiu iubita? Sa am respect pentru fostul meu, chiar daca el nu a avut respect fata de mine cand mi-a facut ce mi-a facut. Toti spun ca nu merita. Eu nu stiu ce sa fac. Ce parere aveti?
P.S: am 18 ani si el 22

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu se poate indragosti in 3 luni. Numai fetitele sub 15 ani se pot indragosti online, dupa ce mai cresti, trebuie intai sa cunosti cu adevarat un om. Nici un om normal nu ar curta-o pe foata iubita a prietenului sau, este un tab total, nici cei mai josnici oameni nu fac astea. Toate astea ma duc cu gandul ca este doar o batjocura, o tentativa din partea lor de a te face de ras. daca vei accepta fie si un cuvant de iubire din partea prietenului fostuilui tau partener, ei te vor expune si toata lumea va rade de tine, fiindca asa ceva e inacceptabil. Din respect pentru tine, nu pentru el.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru Brigaela):

Sa sti ca-s fete de 14-15 ani care poate sunt mult mai mature ca ea happy Deci numai generaliza.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Sfatul meu este să nu te lasi convinsă de acel băiat să cazi in plasa lui, el sigur vrea doar sex cu tine, si apoi te părăseste si alta i ti va lua licul, tu momentan caută să te maturizezi. Părerea mea, tu faci cum doresti.

| Karbox a răspuns:

Vai vai, ce sa zic vedetiva naibii de viata si nu mai postati pe TPU, Vai iubitu nu stiu ce a facut, tu ai ales sa fii cu el, daca erai fata desteapta nu ii cadeai in plasa, asa cum o sa faci cu toti cocalarii care o sa se uita la fundu tau si o sa vrea sa dea in el.

| neutrino a răspuns:

Accepta, stii bine ca se merita si este fain, dar totusi cauta si tu un baiat loco, care sa se poata bucura din plin de ceea ce tu esti in stare sa-i oferi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E riscanta situatia, ar trebui sa ramai singura o vreme.
Din cate fete cunosc, toate au clacat in astfel de situatii. Nu sunteti in stare sa ganditi, sunteti coplesite de sentimente, si n-ati vrea sa pierdeti nici un baiat. Rezultatele sunt dezastruase de fiecare data, ca baietii renunta imediat cand incepe telenovela, si ramai 'cu curul pe gheata', fara nici unul, si eventual jignita de ambii.
Daca puteai sa accepti esecul cu fostul, si sa nu-l mai suporti deloc, merita relatia, dar pentru majoritatea fetelor asta e ceva foarte greu, va e mai usor sa va ghidati dupa instincte, sa dati cu capul de 10x in acelasi loc, in loc sa dati odata, sa va ridicati, si sa schimbati traseul, cum fac barbatii.
Dar deh, barbatii e niste porci. rolling on the floor

| jamal000 a răspuns:

Categoric sa nu te reimpaci cu fostul iubit, trebuie sa ai verticalitate si sa stii sa pui punctul pe i oricat de dureros ar fi, daca exista scateie te poti indragosti si la prima vedere. Cred ca ar fi de bun augur sa iti dai o sansa cu cel plecat in afara.

| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Uite,am si eu un caz asemanator. Am o prietena care a fost cu un baiat(nu se putea numi relatie chiar). Dupa ce a stat cu prietenul lui, intr-o zi, i-a spus ca o place si ea i-a nspus ca si ea il place(de fapt vroia sa incerce ceva nou). Acum e cu el. Deci nu stiu ce sa zic. Daca chiar il placi pe prietenul prietenului tau, atunci de ce nu incerci? Asta e doar parerea mea.

| SemneDeViata a răspuns:

Pe scurt, ESTI PROASTA!
Naiva, nu cred ca ai 18 ani.