| LaLa_5622 a întrebat:

Prietenul meu mi-a spus sa luam "o pauza"(timp in care ne purtam ca 2 amici)pentru ca simte ca se indeparteaza de mine, desi ma iubeste...credeti intr-o posibila impacare? sau ce? funda.

Răspuns Câştigător
| SoRandom21 a răspuns:

Cunosc "pauzele" imi pare rau sa iti zic asta dar... Nu cred ca se va mai termina e pretextul lui pentru despartire doar ca nu are curajul sa iti spuna pentru ca nu vrea sa suferi etc... Spune-i ca nu accepti pauza aceasta pentru ca nu stii care e treaba si ca ori impreuna ori despartire.

6 răspunsuri:
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine tu sa nu ii spui nimic de o impacare.happy. Lasa-l pe el sa te caute!

| JBStandsForMe a răspuns:

Eu inteleg ca prietenul tau este cam indecis. Spune ca te iubeste, dar vrea sa fiti amici. Pai iubirea e iubire, prietenia e prietenie. Nu merge daca le combini. E destul de greu sa fi doar prieten cu cineva daca il iubesti. Pur si simplu nu merge.
Ati mai fost prieteni inainte? Poate ca nu vrea sa renunte la pretenia voastra. Poate confunda iubirea prieteneasca (ca si cum ai fi o sora pentru el) cu iubirea gen dragoste.
Mai bine ati discuta. Nu cred ca va mai exista o ''posibila impacare'' pentru ca el nu stie ce vrea.

| zմzմツ a răspuns:

Da este posibila o impacare dar deocamdata dai putin timp s-ar putea sa se simta derutat, este posibil sa aiba o problema despre care nu vrea sa vorbeasca. daca il iubesti si simti ca si el te iubeste dai timpul necesar sa i-a o decizie...mai ai putina rabdare si fii intelegatoarewinkingsucces... fundita?

| Veverixxu a răspuns:

Poi daca va iubitzi dcsa nu va impacatzi...atata timp cat nu tea ranit? inseamna ca te iubeste, dar este pierdut si probabil nu isi da seama daca il mai iubesti!

| Gabrriella a răspuns:

Daca spui ca te iubeshte.inseamna ca vrea doar putin spatiu.winking.deci.da.parerea mea e ca va veti impacawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sugo