| iulia85 a întrebat:

As dori sa ma ajutati cu cateva sfaturi.In luna mai am cunoscut un tip care abia iesise dintr o relatie de 5 ani mai exact in februarie s au despartit(fosta prietena la inselat).ia mai acordat atunci o sansa dar degeaba.Ne am inteles bine in cele 3 luni, am fost si la mare.am uitat sa mentionez ca eu am 27ani iar el 32ani.
Partea proasta este ca ei si au luat un ap prin prima casa, iar ea a inceput sa ameninte ca isi taie venele plangea in fiecare seara ca il iubeste apoi ii trecea si pleca la gagicaso.
La lasat cu toate datoriile si a plecat la ala...iar de 4zile s a intors acasa cu bagajele pe motiv ca este si casa ei si numai impreuna pot salca casa.
Si tot de 4zile tipul s a purtat ciudat cu mine m a sters de pe mess din lista de facebook plus ca si a pus ca este intr o relatie.
Cand l am intrebat mi a zis ca ia spart cineva parolele dar eu nu cred.si nici la tel nu raspunde.
Nu imi vine sa cred ca s a impacat cu fosta dupa cate faze i-a facut.iar eu stau acum sufar, plang nu credeam k o pun suflet.
Sunt deprimata nu stiu ce sa mai fac.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| WhisperSsS a răspuns:

Aloha!
Te rog frumos calmeza`te. Inteleg ce te simti de`a dreptul dezamagita. Ai ajuns intr-un punct in care nu sti ce sa mai faci, ce sa mai crezi... Poate nu a fost sa fie. Tu fa`ti un ceai si stai frumos la televizor. Daca nu s`a intamplat ce crezi tu insemna ca el te va cauta pana la urma, nu? Nu mai fi asa insistenta. Ai incercat! Acum daca mai incerci iti faci mai mult rau. Calmeaza`te ca nu s`a stins soarele. Ai sa vezi ca cineva acolo sus in cer te iubeste si pe tine si mai mult ca sigur isi va indrepta privirea si spre ochiisori tai tristi. sad
Te rog frumos ai multa grija de tine! Merita sa-ti faci rau? Poate el inca o iubeste pe acea fata... Daca te mai cauta sa nu faci ca el. Raspunde`i, vorbeste`i sa-i arati ca tu nu esti asa. Si fa`o in asa fel incat sa inteleaga cum te`ai simtit...
Lasa timpul sa vorbeasca. Este singurul care ne poate raspunde uneori.
Sper ca vei fi bine! :*

| iulia85 explică (pentru WhisperSsS):

Merci frumos pentru sfaturi...asa o sa fac...o seara buna!

5 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Bună!
O relaţie de 5 ani nu poate fi uitată cu una cu două, chiar dacă persoana a făcut mult rău adică este posibil doar dacă eşti o fire mai tare şi capabilă să treci peste orice despărţire sau trădare. Cât despre problema ta, ai făcut o mare greşeală că te-ai evidenţiat în viaţa lui. În primul rând nimic nu dispare peste noapte, deci nu avea cum să renunţe la toate sentimentele pentru fosta prietenă şi în al doilea rând, dacă şi-au luat un apartament rezultă că au avut fiecare sarcinile sale şi nu numai, erau ataşaţi unul faţă de celălalt. Din semnele pe care le dă recent s-ar putea să fie posibilă o împăcare. Şi chiar dacă i-a făcut multe, iertarea mereu este dulce şi învingătoare. Tot ce trebuie tu să faci este să îţi revii, trezeşte-te la realitate! Te-a şters din lista, nu-ţi răspunde la telefon, te minte, asta înseamnă că nu te vrea şi speră tot la fata aceea. Poţi să plângi, poţi să te descarci dar încearcă să scapi de tot ce simţi pentru el pentru că nu are rost. Nu este un om serios!

| iluminous a răspuns:

Fi tare.Fi pregatita sa accepti orice intorsatura a relatiei.Nu mai dispera, calmeaza-te! Daca o data a facut asta, a doua oara se va intampla sigur, asa ca da-i pace, cauta alt barbat draga mea.

| Zabbyel a răspuns:

Ce ai cautat tu sa mi te legi de ala cand stiai ca este intr-o relatie indelungata.
scuze dar acum ca suferi este doar vina ta.de facut ce ar fi cauta sa iesi cu altcineva poate asa mai uiti... byezwinking

| BLeur a răspuns:

Bună.

În primul rând te calmezi şi numai plângi pentru că îţi faci rău singură. Îl al 2-lea rând, poate nu ia spart cineva parolele, poate era gagicăsa la el pe PC şi ea a făcut ce a făcut şi când l-ai sunat, probabil nu a auzit telu şi l-a dat aia pe silent. Nu cred că ar face el aşa ceva, din câte ai zis mai sus..Nu are minte băiatul ăsta dacă s-a împăcat cu aia care i-a făcut atât rău. Nu va rezista mult, o să vezi şi tu chestia asta.

Dacă tot eşti aşa, bea un ceai şi uităte la TV, calmează-te pentru că nu are rost.

La sunat măsa aleia că, dacă nu se împacă cu el fisa se taie pe mâini şi că e numai vina lui, probabil s-a întâmplat şi aşa, dar vezi tu... o relaţie de acest gen, nu cred, eu personal că o să ţină. Odată ce ai fost cu o fată 5 ani de zile, te-ai despărţit de ea pentru că te-a înşelat, acum aia p să-şi bată joc de el, o fată..respectiv un băiat nu trebuie iertat/iertată când te-a înşelat. Asta este părerea mea, tu te rog eu să numai plângi şi să te calmezi, mai sunt băieţi.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98