| anonim_3775 a întrebat:

as dori sa ma ajuti si pe mine q un raspuns...deci,am 15 ani si sunt ingrijorata din cauza faptului k nu mi-a mai venit ciclul de pe 22 iunie... mi-am reinceput viata sexuala q pr meu in iunie, nu am mai facut sex din martie, am facut mereu q prezervativ, ba chiar in iunie pe 22, mi-a venit chiar a doua zi de cand facusem, apoi am mai facut o data tot protejat, iar acum o saptamana si 4 zile neprotejat, dar el nu a ejaculat in mine.in luna iulie nu mi-a venit ciclul deloc, si nici in august desi suntem in 13.nusj ce amsad...va rog foarte mult sa ma ajutati cu un sfat, q o parere, nu vreau sa cred ca sunt insarcinata.va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| aura_3171 a răspuns:

Draga mea dupa parerea mea ar trebui sa iti faci un test de sarcina ar fi cea mai buna solutie.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti fi insarcinata, fiindca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura. Se impune un test de sarcina facut din urina de dimineata urmat de o vizita urgenta si OBLIGATORIE la ginecolog. Daca nu esti insarcinata, ai probleme foarte mari care trebuie tratate urgent, altfel te pot nenoroci pe viata (poti sa nu ai copii niciodata daca nu te tratezi ACUM).

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Imediat la medic!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca nu vrei sa ramai insarcinata protejeaza-te la fiecare contact. Fa un test de sarcina in urina de dimineata, vezi cum iese. Si mergi la ginecolog... Daca nu e o sarcina e posibil sa fie o infectie. Fa intai un test de sarcina sa vezi cum iese. E posibil sa fie o dereglare hormonala. Multa sanatate!

| SweetCandy a răspuns:

Brigaela ti-a raspuns cel mai bine si corect, fa ce iti spune ea!
ai grija de tine si de sanatatea ta!
mult succes!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fa un test de sarcina urgent...

| marsy a răspuns:

Prea devreme de relatii sexuale. fa un testk de sarcina ca sa nu mai fii agitata! asteaptadak luna viitoare nu apare menstruatia fugi la medik... sh vezi sa nu ai vreo problema. nu mai faceti prostii cu prietenul tau. promote-mi k ultima oara! daca te iubeste. te v-a intelege! Ai grija de tine. Viata ta abia incepe. ai rabdare. caci ai mult timp inaintewinking tongue

| ing. a răspuns:

Fa`ti un test de sarcina cat mai repede.
Iti urez succes si ai grija sa nu se mai repete faza cu 'neprotejarea'

| adelle23 a răspuns:

Asta iti trebuie daca faci sex la 15 ani. mai bine ti'ai vedea de liceuwinking

| eni a răspuns:

Un test de sacina o sa-ti raspunda la intrebare!

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Bun raspuns adelle23 nu asa se ajuta o fata care are probleme. cel mai bine este sa faci un teste de sarcina

| sunny a răspuns:

Trebuie cit mai repede un test de sarcina, si chiar crezi ca nu s-a intamplat nimic dupa un sex neprotejat.ai grija de tine

| selena_2212 a răspuns:

Aiurea-n tramvailaughing! Daca la 15 ani iti trebuie'... in loc sa-ti vezi de copilarie/ adolescenta fara sa-ti asumi riscuri! Mergi la medic, fa un test de sarcina! Totushi. sfatul meu e sa te informezi mai mult in privinta sexului, k .nu cred ca esti in stare sa cresti un copil! Trebuie sa stii ca un copil nu are nevoie doar de hainute si mancare, are nevoie si de parinti, in special de-o MAMA, nu de-o copila care nu stie ink sa-si poarte singura de grija! Nah. dah fa ce vrei!

| SpikE a răspuns:

Tu faci asa ceva la varsta asta? inseamna ca la 20 te vad pe centura straight face pfffffoai de mine si mai zicem de ce ne fac tigani toate tarile vecine laughing

| anonim_3775 explică:

Va multumes pentru. raspunsurile oferite, o sa fac un test sa vad... Va promit ca daca iese negativ, nu o sa mai fac sex pana la 18 ani, prin ce emotii am trecut eu acum.sad. oricum multumesc pentru. atentia acordata

| anonim_3775 explică:

Testul de sarcina a fost negativhappy