| alexandra23252 a întrebat:

As dori sa stiu si eu ce se poate intampla daca dupa 1 saptamana si 3 zile de la intrerupere de sarcina am avut contact sexual neprotejat si am luat pastila de a doua zi in mai putin de 24 de ore... Nu a ejaculat in mine dar as dorii sa stiu ce riscuri exista si daca ma ajuta sau nu pastila de a doua zi? Multumesc!

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Daca nu faci abuz de ele(adica 2 pilule pe an) nu se intampla nimic.
http://www.totuldespremame.ro/......-a-doua-zi
Cel mai indicat ar fi prezervativul.
Totusi prea repede ai trecut la sex dupa o intrerupere.
O zi buna sa ai:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, nu ai învăţat nimic din "experienţa" avută sad

Tot IRESPONSABILĂ ai rămas - no offense!

NU ar fi trebuit să mai faci sex neprotejat şi NU ar fi trebuit să iei "pilula de a 2-a zi" aşa de repede după un avort!

Din păcate, în acest caz, te poţi alege cu o altă sarcină ( nedorită ) sau cu GRAVE dereglări hormonale/menstruale sad
În plus, reacţiile adverse la pilulă pot deveni mai pronunţate...

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Mai spun odată, poate intră la cap: s-au inventat prezervativele!
Pastila de a doua zi și avortul sunt numa' bune să îți creeze probleme permanente la aparatul reproducător. Asta vrei?

| Emilian65 a răspuns:

Asa repede ai facut sex dupa intrerupere de sarcina?

| mimilus00 a răspuns:

Dupa intreruperea unei sarcini, relatile sexuale se permin dela cel putin 2 saptamini. Si plus la asta daca ati patit-o odata de ce mai riscati? Ar fi fost bine deja sa invatati lectia si sa va protejati! Eu iti recomand sa ai grija cu asta si sa nu te mai joci ca te vei arde din nou!