| TheSpecialOne a întrebat:

As dori sa va cer un sfat. Eu si prietena mea suntem impreuna de 2 luni. Din iunie pana acum n'am mai apucat sa ne vedem decat de doua ori dar am tinut legatura pe net si am mai vorbit la telefon. Relatia noastra a inceput sa scartaie saptamana asta cand mama ei a descoperit relatia si ea a mintit'o ca s-a terminat... ea a vrut chiar sa ne despartim din aceasta cauza. Acum nu mai putem vorbi la telefon si nici pe net deoarece ea e plecata. Inainte sa plece nici nu mi-a spus, ba chiar a stat pe invisibil cateva ore fara sa imi zica nimic (cu o zi inainte am avut o cearta destul de urata in care am si jignit'o, dar ne'am impacat si a zis ca ma iarta) Nu stiu ce sa zic. adica fata asta mai tine la mine din momente ce nici nu mi-a spus ca pleaca si a vrut sa ne despartim din nimic (mama ei nu s-a suparat). Ajutati'ma va rog... ce sa fac? Eu as dori sa continuam relatia deoarece a fost destul de frumoasa desi scurta.

P.S. Avem 15 ani.

4 răspunsuri:
| TheSpecialOne explică:

P.S. Fata asta e fata visurilor mele sau a fost deoarece acum nu mai sunt chiar asa de sigur dar tot o iubesc...

| Alexutsa_2737 a răspuns:

Dupa mine nu cred ca mai tine la tine. Vorbeste cu ea cand ine acasa si spune-i clar daca mai doreste relatiea cu tine daca nu fiecare pe alt drum. O astfel de relatie am si eu si imi este foarte greu deoarece el este mai mereu plecat si vine acasa cam o data la 2-3 saptamani

| flaviusss a răspuns:

E greu. Exact asa am patit si eu. Am avut o relatie de 3 luni cu o fata cu care ma vedeam doar 1 data pe saptamana si care ascundea parintilor ei relatia. Iar aseara am aflat de la prietena ei cea mai buna ca a gasit pe altu, iar acum nu mai imi raspunde la telefon. Viata e dura insa trebuie sa trecem peste sad

| Ra4zv1y a răspuns:

Daca ti cu adevarat la ea, nu renunta, comportate normal si asteapta pana ce revine langa tine. Tine minte un lucru! Cand iubesti nu te da batut. Sunt sigur ca te iubeste si inca tine la tine, dar din cauza mamei ei e usor distanta si putin confuza. Tu fii alaturi de ea si incurajeaz-o, spune-i ca o sa treceti peste si ca ar cam trebui sa ii spuna ca inca se intalneste cu tine. Daca ii va spune pe un ton placut va intelege si totul va fi ok. Sa ne auzim cu bine!