| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am sa va spun o poveste mai veche...

Pana la 15 ani nu am avut primul sarut, cu toate ca am avut 3-4 iubite. Cand m-am dus la liceu, dupa un an am descoperito pe "ea". Ma spiona, vorbea cu sora mea si ii spunea cat de mult ma iubeste. Sora mea nu a vrut sa-mi spuna dar eu mi-am dat seama de prietenia care s-a legat destul de repede intre ele doua. Pana la urma am decis sa vorbesc cu "ea", i-am propus sa iesim la un suc si spre bucuria mea, a acceptat.
Ne-am indragostit din ce in ce mai mult si "ea" a devenit iubita mea.
Imi era atat de draga si nu voiam sa ne despartim nicioadata.
Insa, ea mi-a spus ca mama ei nu vrea ca ea sa aiba un iubit pana in clasa a 10-a.
Problema se agrava, noi eram de 3-4 luni impreuna iar mama ei incepea usor, usor sa afle ca noi avem o relatie.
Intr-o dimineata gasesc un mesaj pe telefon in care imi spunea ca ar dori sa luam o pauza pana se linistesc lucrurile cu mama ei.
Mda... m-am suparat foarte tare, nu am fost de acord cu acea pauza pentru ca stiam ca o sa fie o "pauza" totala.
I-am spus : "Ori continuam asa ori ne despartim definitiv. Mama ta nu o sa te omoare doar pentru ca esti cu un baiat cuminte."
Primesc mesaj inapoi... "Definitiv"
Eram foarte deprimat si imi doream sa mor.
Ea era ca un diamant, foarte pretioasa. :/
Mi-as dori foarte mult sa ne impacam, stiu ca ea este aleasa dar...nu ma mai vrea.
Dar totusi, stiu ca acolo undeva ea tot cu mine vrea sa fie, la fel cum si eu vreau sa fiu cu ea.
De cand m-am despartit de ea, nu am mai simtit iubire pentru nimeni si imi doresc sa o am doar pe ea.

Ma scuzati pentru micile greseli gramaticale. Ziceti mersi ca nu scriu cu K si Y.

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Pai in opinia mea si din experiente personale, de fapt nu te vrea sau nu este atat de atasata de tine. " Sa luam o pauza "... Fii serios te rog frumos, nu exista asa ceva, cum spui tu, ori da ori nu, cat despre iubire stai linistit, nu se termina lumea la ea, stiu ca e dureros si greu si te gandesti mereu si etc dar o sa treci peste, am trecut eu peste relatie de 4 ani jumate, au trecut persoane peste dupa relatii de 10-20 de ani si cu copii si nu treci tu? Trebuie doar sa accepti situatia si o sa fie mult mai usor. Bafta! happy

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu ai ce face decat sa inveti din povestioara asta....nu stiu daca te ajuta dar vor urma altele si mai urate. daca erai mutat cu ea vreo 2 ani apoi se despartea de tine ce mai faceai?

| LoveSleep a răspuns:

1. A fost stupida ta greșeală când i-ai zis că ori continuați, ori definitiv. Dacă erai băiat deștept o luai de mânuță și îi făceați o vizită mamei ei unde îi explica-i intențiile tale bune.
2. Nu prea cred că marea ta dragoste era împărtășită, cu atât mai mult, cred că mama sa a fost doar un pretext să vă despărțiți. Dacă ținea la tine nu renunța așa de ușor.

Acum, decizi tu care a fost problema, 1 sau 2?

| TimoTimo a răspuns (pentru LoveSleep):

Si 1 si 2 :/

| LoveSleep a răspuns (pentru TimoTimo):

Și-așa-i bine laughing
Baftă.

| Futhakari a răspuns:

Esti foarte sensibil nu trebuie sa zici ca ea e aleasa atunci e aleasa cand e la altar cu tine sa stii la varsta de 15 ani nu ai cine stie ce maturitate in tine. Daca din cauza mamei fetei s-a dus relatia, ia fa tu bine si du-te la ia acasa si bati la usa bine inteles vb politicos sa nu sari la ei ca ba de ce p... mea nu va puneti de acord cu relatia sau ce ati veni tie sa zici etc. Si nu pleci de la usa sa i dovedesti mamei fete ca ti la fica sa si pe urma te va accepta.

| Sidonia07 a răspuns:

Doar o experienta..sigur ai invatat ceva din ea. Data viitoare ai grija la astea micute".

| TimoTimo a răspuns:

Mda. Am vorbit cu ea, i-am explicat cum sta treaba dar din pacate nu mai vrea.

| tiberiuboss a răspuns:

Pe ce clasa e fata? Ai putea astepta pana ajunge pe clasa a 10 a, sau ai putea sa ii trimiti acum un mesaj si sa ii spui ca iti e foarte dor de ea si sa vezi ce raspunde.
Nu vreau sa pun sare pe rana, dar poate ca nu mai vroia sa fie cu tine si a folosit o pe maicasa ca pretext.
Succes