| cin a întrebat:

As dori si eu o parere, daca am parinti in stainatate, iar eu vreau sa incep viata sexuala, iar in caz de raman insarcinata ce as putea face? (Am peste 16 ani)

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ai ramane insarcinata te poti prezenta la un cabinet de ginecologie insotit de un adult dar cu conditia ca sarcina sa nu fie prea avansata.

| L1feDRAIN a răspuns:

Am 2 raspunsuri:

1. Abtine-te de la sex ai de abia 16 ani..mai asteapta si tu macar 2, macar 2 ani... dezvirginarea la 16 ani... nu ma prea fascineaza.

2. Am inteles, nu vrei sa afle parintii si acum ai ocazia sa faci sex pentru ca ei sunt plecati si ne intrebi pe noi ce ai putea sa faci daca ramai insarcinata.
Nu ar fi mai bine sa eviti asa ceva? Sarcina la 16 ani?
Ai grija daca iubitelul tau nu o sa piarda controlul (sa ejaculeze exact unde trebuie) si daca face-ti cu prezervativ. termenul sa nu fie expirat.
Daca esti insarcinata..invata sa schimbi scutece....si poti sti ca ti-ai pierdut viata...(moral).

In fine...
Vrei sa faci sex? Ai grija cum o faci..mai bine nici nu ramai insarcinata la asa varsta.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Scuze nu am atras atentia ca ai peste 16...
Imi retrag raspunsul 1.

| Cσcσ a răspuns:

"L1feDRAIN" are dreptate.
De ce vrei sa faci asta neaparat? Iti faci griji ca vei ramane insarcinata si, dupa cum spui ca nu ai o relatie buna cu mama ta, cand va afla ce faci tu ce vei face atunci?
Cred ca esti inca mica pentru a intretine relatii sexuale, zic.Macar stii ca activitatea sexuala inainte de varsta de 18 ani creste riscul de infectare cu HPV sau cancer de col uterin? Nu cred ca vrei asta.
Eu spun ca este spre binele tau sa mai astepti.Si, pana la urma, abstinenta tine si de respectul pentru parintii tai!
Pa!

| CuieMoco a răspuns:

Ok incepe viata sexuala, dar ce legatura au parintii? Nu inteleg. Te mananca mama daca afla?

| IceKitty18 a răspuns:

Nu ai de ce sa ramai insarcinata daca folosesti prezervativ sau baiatu are destula minte in cap sa si dea seama cand ii vine ca sa o scoata. Pana dati banii pe alte prosti ia prezervative tu si pr tau. De ce te-ai gandi ca ramai insarcinata? Nu te poti **** cu cap? Serios acum, incepeti viata sexuala daca chiar simti asa si te simti pregatita ca merita! Dar ia prezervative, iti recomad Durex extra safe au spermicid si sunt pentru incepatori si nu se rup asa usor

| cin explică:

#CuieMoco eu nu discut cu mama despre asa ceva, nu avem o relatie prea buna in chestia asta, gasim altceva de discutat in afara de asa ceva, iar daca nu iti vine sa crezi ea nici nu mi-a explicat despre ce este vorba cand mi-a venit prima data menstruatia.