| Deeniiii a întrebat:

as dori un sfat sau ceva. De ceva vreme vorbesc cu un baiat, adevarat este ca de pe un site de socializare ne cunoastem, in urma cu o luna am iesit prima data sa ne cunoastem. Este un tip putin timid, adica nu prea are tupeu sau sa zica prea multe in fata, dupa ce am vorbit, am stat doar vreo 20 de minute (si eu sun cam timida, dar de data asta am fost mai vorbareata), am vorbit despre scoala, mai radeam, dupa ce fiecare a plecat mi-a trimis mesaj ca chiar i-a placut de mine. Pana acum am mai vorbit cu el dar doarprin mesaje, acum ar trebui sa ma intalnesc maine cu el, dar nu stiu cesa fac. Eu nu am mai avut niciun prieten pana acum, am 16 aproape 17 ani si el stiu ca vrea sa fim impreuna dupa cum a vorbit cu mine. Mi-a spus ca ii este dor de mine, iar la un moment dat mi-a spus ca ma iubeste (bineinteles prin mesaje). Sunt putin mai plinuta, dar nu foarte tare, doar vreo cateva kg in plus si mai simt rau ca nu am avut niciun prieten pana acum, adica am impresia ca voi ramane singura pentru totdeuna si sunt deprimata cand ma gandesc. Nu stiu de ce as vrea sa mai ies cu el, poate doar ca ma gandesc ca nu voi avea prieten niciodata, il plac asa putin, dar sunt undele lucruri care nu imi plac la el (nu ma refer la fizicsau ceva). Mamei mele cand i-am spus despre el nu a fost de acord sa ies foarte mult cu el deoarece este de alta nationalitate, iar parintii mei nu sunt de acord cu asa ceva, iar daca as iesi cu el ar trebui sa fie pe acuns. Va rog dati-mi un sfat deoarece nu am cui sa il cer si nu stiu ce sa fac. Imi cer scuze ca am scris chiar atat de mult.

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Don'soara Denisa, te rog de pe acum sa termini cu vestitile complexe femeiesti.
Sunt grasa, nu o sa am pe nimeni, uite la aia ca este mai "buna" decat mine, ce n-as da sa am corpul ei etc., astea sa iti piara din minte, spre binele tau si a increderii de sine.
Nici 17 ani nu ai si gata, viata ta deja s-a terminat, de ce? deoarece tu crezi ca nu o sa ai pe cineva? te rog spune-mi ca esti stra-nepoata lui Nostradamus si ca tu prezici viitorul si numerele castigatoare la lotto pentru maine.
Eu am o amica, este grasuta, este draguta si toti roiesc dupa ea, de ce? nu pentru ca este un supermoder suedez de costume de baie, ci pentru ca ea se simte bine in corpul ei si duhneste a incredere de sine, asta este "sexy" la o fata/femeie.Multi tipi frumosi umbla dupa ea, ei nu ii pasa deloc, ea tot rade, glumeste si se distreaza.
Trebuie sa ai un iubit? Este necesar? Crezi ca toate planetele o sa se uneasca si o sa vezi viata altfel? Crezi ca ai pierdut ceva important ca nu ai avut niciun iubit pana acum? Chiar ma indoiesc.
Nu te lega de fiecare baiat care iti indruga niste complimente si iti spune te iubesc dupa ce nu te cunoaste destul de bine.Crezi ca el este singurul care o sa se uite dupa tine? Te vinzi foarte ieftin, imi pare rau sa-ti zic asta, te desconsideri aiurea, viata debia acum incepe, o sa ai parte de relatii, o sa intalnesti destui baieti, o sa vezi cat de complicata este viata de cuplu.
Daca nu iti place asa de mult de acest baiat, nu te lega de el, nu este el nici primul nici ultimul care o sa se uite la tine, asta iti garantez.
Daca iesi cu el doar pentru simplu fapt ca nu crezi ca esti destul de... sa gasesti pe altcineva, atunci iesi cu el dintr-un motiv foarte penibil.
Tu i-a si copilareste, distreaza-te, razi, bucura-te de viata, o sa regreti mai tarziu ca nu te-ai bucurat de copilarie.
Eu sunt destul de urat, gras, ciudat si am destule defecte cat sa fac chiar si pe un mort sa se simta mai bine in starea sa, decat sa fie in pielea mea, dar nu imi pasa ca sunt asa, stiu ca nu se uita nimeni la mine, nu am nevoie de nimeni, am avut sansa sa ies la o intalnire cu o tipa foarte draguta ieri, dar am spus ca sunt ocupat, stiu ca nu o sa ma mai invite, stiu ca mi-am pierdut sansa, dar nu conteaza. Daca eu pot sa fiu asa, tu care esti draguta, care este scuza ta? Pana la urma daca tot te deranjeaza putinele kg in plus, poti sa le dai jos si gata.
Esti stapana pe viata ta, poti sa alegi cu cine iesi, cu cine te vezi, sa nu te vinzi asa de ieftin si sa-ti piara din minte faptul ca nimeni nu o sa se uite la tine, exagerarile asta si complexele de genul fac baietii sa fuga.Simte-te bine in pielea ta, asta atractiv.

| Deeniiii explică (pentru Klepto):

Iti multumesc, ma ajuta foarte mult parerea ta.

3 răspunsuri:
| Denissuka a răspuns:

Baga id denidenysa_s si daca vrei putem vb acolo. poti sa vb cu mine cat vrei tu, te pot sfatui. daca nu ai cu cine sa vorbesti. aici nu poti vorbi foarte personal, in privat spui tot ce ai pe suflet..mentionez ca vreau doar sa te ajut pentru ca esti cam ca mine. nume varsta etc ..kiss

| DeeaSmilee a răspuns:

Hei Deni happy Sfatul meu ar fi sa ai incredere in tine. Ai spus ca vrei sa iesi cu el pentru ca, crezi nu vei avea un prieten niciodata.Nu este adevarat.Esti inca la o varsta ''cruda''. Nu vei ramane singura fiecare om isi gaseste jumatatea, doar ca esti putin mica pentru a avea un iubit acum.Revenind,si in legatura cu acel baiat eu daca as fi in locul tau nu as avea incredere il el, nu sti ce fel de om poate sa fie.Si in site-urile de socializare nu prea am incredere.Dar parerea mea este, daca tot spui ca maine te vezi cu el ati putea sa vorbiti unul despre altul fata in fata nu prin mesaje.Sa va vedeti intr-un parc si sa discutati unul despre celalalt.Si daca nu iti place de el, puteti sa ramaneti prieteni nu neaparat iubitiwinking. Nu te forta sa fi cu cineva pe care nu il placi. Pentru ca va veni momentul potrivit cand iti vei gasi persoana potrivita.
So, asta a fost parerea mea happy Funda?