| AntiACTA a întrebat:

Buna! As vrea sa ma ajutati cu un sfat daca se poate. Sunt foarte deprimata. Acum 2 ani am cunoscut un baiat, am facut cunostinta, mi-a cerut nr. de tel, dar nu i l-am dat deoarece am spus ca este prea repede, am vorbit in seara aceea, apoi pana acum inainte de Craciun nu am mai auzit nimic de el deoarece el pleaca din tara. Acum l-am reintalnit si mi-am dat seama ca si sentimentul acela a revenit, dar de data asta era mult mai intens Tot am vorbit noi, tot imi spunea sa ne italnim dar in momente nepotrivite. Era clar ca ma place deoarece chiar mi-a recunoscut asta. Ne-am intalnit intr-o seara, am stat de vorba si a vrut sa ma sarute, dar eu nu ma simteam deloc bine asa ca am spus ca mai bine ne intalnim maine. Pe moment parea sa ma inteleaga, dar dupa seara aceea i-am trimis mesaje, dar nu mi-a mai raspuns. Si de revelion l-am intalnit, dar imi doresc sa nu se fi intamplat asta deoarece mi-a facut cunostinta cu noua lui prietena si de atunci nu am mai vorbit. Doar ieri am trimis un mass cu "cine ma place, BUZZ" dar doar sa vad daca imi raspunde. Si mi-a dat buzz, si mi-a spus ca ma simpatizeaza, apoi am incercat sa mai vorbesc cu el si nu mi-a mai raspuns. Chiar il plac foarte mult si mai stiu ce sa fac, dar trebuie sa precizez ca pana in vara nu cred ca ne vom mai vedea, deoarece el este plecat. Si inca ceva, cred ca fratele lui ma place, si as incerca "ceva" cu el, sperand ca el isi va da seama ca ma place si va reveni la mine... Ce credeti? :-s Dau funda pentru. cel mai folositor sfat :*

Răspuns Câştigător
| deedi9 a răspuns:

Parerea mea este sa mai vorbesti cu el, poate se va intelege mai bine cu tine decat cu prietena lui si spune-i ca si tu il simpatizezi... dar nu ai vrea sa-i strici relatia, si poate o sa renunte el la ea. Daca te mai intalnesti cu el, poti sa incerci sa-l saruti (daca si el vrea asta). Chestia cu fratele mi se pare cam naspa,(adica fara suparare, tu faci ce crezi ca e mai bine pentru tine), dar iti zic ca eu nu as face asa ceva, mi-e ca dupa poate ma considera c**va, ca am ajuns sa ma dau la fratele lui si mna. Oricum, e doar parerea mea, tu faci ce crezi ca e mai bine pentru tine! Sper ca te-am ajutat! Baftaaahappy! >big grin

6 răspunsuri:
| AntiACTA explică:

Dar m-am gandit ca poate dupa aceea nu va mai vorbi cu mine, ca este totusi fratele lui straight face

| AntiACTA explică:

Chiar nu stiu ce sa mai fac. O prietena m-a sfatuit sa il tratez cu indiferenta. Dar nu pot pentru ca il plac prea mult straight face... Cu fata aceea nu cred ca mai este deoarece el a plecat din tara iar ea est de aici thinking

| Gazulyna a răspuns:

In locul tau, eu as incerca sa il fac gelos pe acel baiat pe care il placi cu fratele lui...si sa speram ca se va intoarce la tine...

| OanaTw a răspuns:

Nu v-a mai dori sa fie cu tine dupa. e un lucru de orgoliu. totusi e fratele lui. nu cred ca vrea sa stea cu fostele fratelui sau. cum nici tu nu cred ca ai sta cu un fostul iubit al prietenei tale cele mai bunehappy

| AntiACTA explică (pentru OanaTw):

As vrea sa aud si o parere de baiat! straight face

| radu1809 a răspuns:

Daca chiar il placi lasa-l pe frates_ul in pace fii rabdatoare incearca sa vorbesti cu el pe mes pentru ca e foarte important sa comunicati dar nu insista asupra relatiei iar daca il iubesti si ai incredere in el accepta un sarut daca mai acazia