| popalexandra1234 a întrebat:

As vrea ca la aceasta intrebare sa raspunda persoanele care sunt zodia rac sau cunosc foarte bine peesoane in aceasta zodie.Cunosc si eu o persoana si as vrea sa stiu mai multe despre ea.Am auzit ca sunt cele mai sensibile persoane din zodiac.As vrea sa stiu ce le place:mancaruri,flori,locuri,persoane.Ce gandesc de obicei,daca sunt persoane de treaba sau nu, daca sunt pretentiosi, fitzosi.Cum arata la fizic..cateva trasaturi, culoarea ochilor, parului...etc.Cum trebuie sa fie femeia/barbatul pe care o/il doreste ca sotie/sot.Cum ar trebui sa arate fizic, ce il atrage pe barbatul rac la o femeie.Comportamentul cum ar trebui sa fie, ii plac persoane nebunatice sau mai linistite.Cum trebuie sa vorbeati cu un rac...multe chesti as vrea sa stiu.Va rog sa raspundeti doar daca sunteti raci sau daca in familie aveti un rac.Sau daca va este iubit/iubita. FARA RASPUNSURI DE PE NET PE CARE LE-AM VAZUT. FUNDAwinking

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Barbatul Rac s-ar putea dovedi un adevar mister pentru tine la primele intalniri. Nu iti vei da seama ce se ascunde in spatele imaginii pe care acesta si-o proiecteaza. Adevarul este acest semn incearca sa isi protejeze sensibilitatea si vulnerabilitatea afisand o imagine mai dura decat sunt ei.

Intelegatori, veseli, dispusi sa te asculte si sa iti vorbeasca, barbatii Rac s-ar putea transforma apoi in persoane inchise, prea putin comunicative. Te vei obisnui cu schimbarile lor dese de dispozitie, dupa ce vei descoperi ca au tendinta de a-si ascunde sentimentele reale si sensibilitatile, mai ales la inceputul relatiei, cand inca nu te cunosc.

Barbatul Rac isi doreste de la femeia de langa el sprijin constant, neconditionat, incurajari. Si, dupa ce va avea incredere in tine, vei descoperi ca in schimbul sprijinului pe care i-l oferi vei primi intreaga sa loialitate.

Extrem de sentimentali, Racilor le place sa isi aminteasca cu mult drag de intamplarile din trecut, de oamenii si prietenii cu care au petrecut momente frumoase.

Au tendinta de a privi casatoria ca pe un adevarat legamant pe viata, pentru ca -nu stiu daca v-am spus sau nu- nativii din Rac sunt putin traditionalisti.

Extrem de intuitivi, acesti barbati iti pot simti sentimentele si emotiile instinctiv. Se spune despre ei ca au o inima de aur si poti fi convinsa ca in momentul in care ti-au declarat dragostea lor vor simti acest lucru pentru mult timp. S-ar putea dovedi niste parteneri de viata posesivi.

Foarte romantici, Racii au tendinta de a se indragosti relativ usor dar de mentine o usoara rezerva, pentru ca urasca respingerile de orice fel. Daca un Rac iti face curte si nu stii daca sa il accepti sau nu, tine minte cat de tare ii afecteaza respingerile!

Cu toate ca ai putea crede ca firea lor sensibila nu ii face cei mai abili oameni de afaceri, acest lucru este gresit. Racii isi folosesc intuitia pentru a-si dezvolta simtul afacerilor si reusesc de obicei sa analizeze foarte bine piata si sa se concentreze pe sectoarele care au profit. Acestor nativi le place sa stranga bani, pentru ca acestia le dau o stabilitate si o siguranta de care au nevoie.

Barbatul din Rac se multumeste -in cele mai multe cazuri- cu o singura partenera, odata ce isi gaseste perechea, femeia in care are incredere si care ii acorda sprijinul sau. Devotat, foarte pasional si loial, acest nativ va fi dispus sa faca aproape orice pentru a satisface persoana iubita. Unui astfel de barbat nu ii place nimic mai mult decat sa aiba grija si sa isi rasfete partenera. Iar daca visezi la o iubire indelungata, Racul este partenerul ideal!
Racului confera o viata plina de miscare, agitata, inconstanta, energica, participativa, intre­prinzatoare. Caracter taciturn, spirit incisiv, moravuri asezate si in general, o conduita austera. Imaginatia, foarte fecunda, se complace in fantastic si cum are un spirit de asimilare foarte puternic, subiectul este mereu disponibil sa joace rolul eroilor evocati in vis sau intalniti in carti. Dispozitia este schimbatoare, nestatornica, capricioasa si relatiile pot suferi din aceasta cauza, dar, imediat ce o relatie dispa­re, se leaga altele, dintr-o imperioasa nevoie de atasament. Discretie, independenta, liberalism si aptitudini pentru mai multe lucruri. Luna, care-si are domiciliul in aceasta constelatie, confera nativului cand o aparenta flegmatica, cand o iritabilitate nemotivata a carei cauza esentiala se afla in marea lui impresionabilitate.
Nativul Rac sau cu Ascendentul in Rac, se afla sub influenta Lunii (guvernator traditional) care il face emotiv si prea mult atasat de trecut (amintiri) si familie. Daca incepe o cercetare spirituala, se plaseaza sub influenta planetei Neptun care este guvernator ezoteric si ierarhic, oferidu-i posibilitatea de a-si dezvolta calitati parapsihice, de a-si cunoaste mai bine slabiciunile pentru a le elimina, servind umanitatea prin dezvoltarea calitatilor intuitive, de vindecare si de compasiune.
Aspectul fizic: statura mijlocie, foarte rar inalta, figura palida, rotunda, trasaturi fine, par castaniu, ochi uneori mici, adesea de culoare cenusiu-albastra; aspect general agreabil, destul de fragil insa. Diferentele sunt date de planete, pozitia si aspectele acestora.

RACUL aduce, in interpretari, emotie, interiorizare si dramatizare. in interpretari acest semn este privit cu retinere de astrologi, pentru ca aduce melancolie, tendinta de repliere si o usurinta teribila in a bate in retragere. Cu toate acestea Racul este locul de maxima tenacitate din tema si, de asemenea, sectorul unde nativul poate coabita in resemnare cu dificultatile vietii, pe care si le va dramatiza. Accentuarea negativa a Racului in tema aduce multe dificultati ce pot fi depasite numai prin munca si tenacitate.

Descriere:
RACUL simbolizeaza perioada in care apar fructele, maturizare germenului fecundat intr-un elan vital de nestapanit. Asociem imaginea "racului", profilul sau existential cu tot ceea ce inseamna vatra, mama, familie, popor, tara. Metafora cea mai reprezentativa pentru el este cea a apelor adanci, denotand profunzimea (discretia) nativilor.
Sunt foarte sensibili si extrem de emotivi, sentimentali si usor impresionabili. Luna are o mare influenta asupra lor si diferitele ei faze determina stari sufletesti schimbatoare. in aspectele lor cele mai putin laudabile pot fi irascibili, excentrici si agitati. Nu e intotdeauna foarte usor sa intelegi un rac. Chiar atunci cand pare foarte sociabil si transparent, veti constata ca sensul actiunilor sale e adesea o veritabila problema de enigmistica.
Ceea cel face de temut este consecventa pe care o reliefeaza in tot ce face si care se poate lesne transforma in incapatanare. El va sfarsi in cele din urma prin a-si atinge scopul si nimeni nu va putea sa spuna vreodata ca nu e meritul lui. Idealul sau este in general indreptat spre o situatie materiala solida si va face totul ca sa o obtina. Este foarte conservator si traditionalist.
Copilul Rac este foarte problematic si necesita un tratament deosebit. Are nevoie de afectiune si de incurajari permanente pentru a se simti confortabil. Poate intampina probleme in comunicare si va fi dificil pentru el sa-si impartaseasca nedumeririle si problemele. Prefera jocurile linistite, pasnice nu le place sub nici o forma violenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu sunt rac, sunt leu insa am o prietena foarte buna rac. Nu sunt cele mai sensibile persoane din zodiac, ele sunt niste persoane mai indiferente (adica nu isi arata sentimentele fata de persoana iubita dar in adancul sufletului iubesc). Pai sunt de treaba, poti avea incredere in ei dar sunt si mai nebuni ( noi 2 faceam o gramada de nebunii, atrageam multa atentie si ei ii placea). Pai de obicei cauta persoane care sunt independente( ca de exemplu lei, gemeni). fizicul nu corespunde zodiei de obicei semeni cu parintii sau rede. Poti vorbii orce cu ei, sunt romantici in sens crazy laughing (musca, lovesc..etc)

| LemonGuy a răspuns:

Hey! Eu sunt rac. Principiul zodiei rac este "Eu simt", deci eu cred ca atunci cand discuti cu un rac despre un lucru important (ex. sentimente) trebuie sa iti alegi bine cuvintele. Mie, personal, imi plac persoanele care ma scot cat de cat din rutina zilnica. Care fac lucruri cat de cat neasteptate, dar nu prostesti. Partenerul/ partenera (dupa caz) ar trebui sa fie sincer/sincera. Ne plac persoanele linistite, dar care stiu sa se distreze in limita bunului simt. Sper ca ti-am fost de ajutor.