| Andreeatrb a întrebat:

As vrea o lamurire in legatura cu o situatie:
Deci la mine in liceu este un coleg de clasa care imi zambea mai mereu,se baga in seama cu mine, voia sa vorbeasca cu mine mult, ma intraba daca m-a suparat cu ceva, pot spune ca zambea destul de insitent la mine, imi da like pe Facebook doar la pozele cu mine la fel facea si pe insta.
O colega l-a intrebat daca ma place iar el a zis ca daca ar zice da ce s-ar putea intampla, orecum el incerca sa se apropie fizic de mine, se uita destul de persistent in ochii mei.
As dori un raspuns cat mai bun.

Răspuns Câştigător
| anamaria82726 a răspuns:

Este in functie de persoana. Fiecare are propriile reactii. Mai bine decat el, nimeni nu stie ce este in mintea lui.
Daca nu te-ar fi placut, probabil i-ar fi zis colegei tale ca nu te place cand ea l-a intrebat. Dar nici nu avea motiv sa fie deschis fata de ea daca nu sunt apropiati. Poate de asta nu i-a dat detalii.
Oricum daca tot aveti contact unul cu altul, apropiati-va. Oricum din descriere nu pare ca te-ar deranja actiunile lui. Daca stai putin pe langa el iti vei da seama si singura ce vrea de la tine, fara sa spuna. Si daca il simpatizezi si tu, cred ca nu ai nimic de pierdut daca incerci sa il intelegi.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu te-ar plăcea. s-ar comporta așa?

| Mortimer2020 a răspuns:

Este normal ca te place vorbeste cu el si poate o sa aveti o relati.
MULT SUCCES!