| BryAna13 a întrebat:

Buna, as vrea sa imi conving parinti sa ma lase sa plec in Romania vara asta. Acum locuiesc in Franta si aici am fost crescuta. Am 17ani si vreau sa plec cu o prietena care a facut 18ani in Romania pentru ca ea trebuie sa dea de permis. Nu stiu cum sa fac sa ii conving pe ai mei sa ma lase. Am o relatie foarte buna cu ei si vorbesc foarte mult cu ei, dar cand vine vorba de Romania totul s-a stricat. Asa ca nu stiu ce sa mai fac ca sa le arat ca sunt responsabila si ca am crescut. Sper ca puteti sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| Quassaar a răspuns:

Mda.și eu sunt părinte de fată, întâmplător are tot 17 ani. Cred că nici eu n-aș fii de acord cu plecarea ei de una singură. Știu că sunt părinți care n-ar avea nimic împotrivă. Ai tăi sunt foarte protectori. Cu siguranță îți vor numai binele și din această cauză nu sunt de acord. Depinde foarte mult cu cine pleci si la cine vei sta. Trebuie sa le dai garanție și încredere că vei fi bine. Mergi și locuiește la o ruda apropiata pentru că șanse tale sa crească. Multă baftă!

| alexwahl a răspuns:

Ei iti vor doar binele. Nu stiu daca o sa te lase.Isi fac griji. Si eu stau langa franta.