| Laurentiu_Gabriel_2002 a întrebat:

Bună, as vrea sa îmi conving părinții sa vin în România vara asta. Acum locuiesc în Franța și aici am fost crescut. Am 17 ani și vreau sa plec cu un prieten care a făcut 18 ani în românia pentru ca trebuie sa dea de permis. Nu știu cum sa fac sa îi conving pe ai mei sa mă lase. Am o relație foarte buna și vorbesc foarte mult cu ei, dar când vine vorba de România totul s-a stricat. Așa ca nu știu ce sa fac ca sa le arat ca sunt responsabil și ca m-am maturizat. Sper ca puteți sa mă ajutați, dau funda

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Incearca sa afli motivele pentru care nu vor sa te lase. poate se tem pentru siguranta ta, poate nu le place prietenul cu care vi. poate nu ai la cine/ce veni si tot asa. afla motivul, gandeste-te daca nu cumva e important pentru ei. si daca nu cumva merita sa -i asculti.
incearca sa vi cu ei in ro. poate le si lor dor de tara.
app. de ce vrei sa vi in ro?