| SetYourselfFree a întrebat:

Buna.As vrea sa imi fac un iubit dar nu stiu unde pot gasi baieti singuri. Unde as putea gasi? Prieteni nu prea am si nici nu ies.Nu vreau sa imi ziceți de site de matrimoniale.

20 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Prieteni nu prea am si nici nu ies"

lucrează la capitolul ăsta mai intâi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E plină lumea de băieți singuri. Este bine și important din partea ta, să intreprinzi o căutare activă. Cel mai indicat mediu este anturajul tău actual, pe care încearcă să îl extinzi. Astfel, dacă acum nu ieși, să ieși.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, dar nu funcioneaza chiar asa.
Adica functioneaza... dar nu este nicio garantie ca nu o sa dai de unul care... o sa fie mai putin placut.

Desigur, poti incerca si diverse grupuri, cum ar fi pe Facebook, aici in TM este unul care se numeste "poli crush" de exemplu, am vazut ca pe acolo se mai pun diverse astfel de "propuneri".

Pe langa acest lucru, revenind la problema principala.
Lucrurile frumoase se intampla cand nu te astepti, printre multe altele. Adica acelea sunt unele dintre cele mai placute. Cand o sa dai de persoana potrivita, o sa dai orice ai face.

In general, cum sunt multi baieti disperati care atunci cand ar vedea un astfel de mesaj, ar sari imediat... ar trebui sa ai grija, sa fii sigura ceea ce urmeaza sa faci si sa nu te lasi influentata de alte lucruri care o sa apara.

Asa ca incearca sa te dezolti profesional si personal, sa te distrezi, sa comunici si sa fii sigura pe tine, sa te simti bine, si persoanele potrivite nu o sa intarzie sa apara in viata ta happy

Numai bine! ^_^

| SetYourselfFree explică (pentru DoarBogdan):

De acord cu tine, dar ce te faci cand momentul "oportun" întârzie să apară și încă nu ai avut parte de acel moment frumos si neașteptat in viata ta? Nu încerci cumva sa fortezi lucrurile? si nu la 13 14 ani pun problema asta, la 21 cand unii deja sunt casatoriti si au copii iar tu esti paralel cu lumea amoroasă? deja la 21 si fara pic de experienta in iubire cam simti nevoia sa il tragi pe cupidon de mânecă ca a cam uitat de tine. waiting

| DoarBogdan a răspuns (pentru SetYourselfFree):

Inteleg si imi pare rau pentru acest lucru. Dar... asa a fost sa fie. Este normal sa fortezi lucrurile.

Din moment ce ai spus ca nu ai experienta, doar... spun sa ai grija, pentru ca deseori nu se stie de cine dai. De asta indiferent de situatie, ar trebui sa o iei usor, sa vorbesti cu mai multe persoane, sa intelegi cum merg lucrurile, sa nu ai asteptari si in final... nu o sa fii dezamagita.

Si inca un lucru extrem de important, nu trebuie sa lasi impresia ca nu ai acea experienta in persoane, mai ales in fata baietilor presupun, pentru ca asa oricine poate sa "profite" de acest lucru.
De asta trebuie sa ai grija.
Scuze daca nu ai cerut o parere despre acest lucru, doar am spus ca poate s-ar putea sa te ajute.

Se poate sa dai si de persoana potrivita din prima, sau se poate sa nu. Doar... ai grija happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exact ceea ce spuneam mai sus laughing
Exemplul perfect.

| Mayhem666 a răspuns:

Tinder sau Okcupid. Le-am incercat pe ambele, desi nu au fost de folos pentru mine. Si eu sunt singur, dar momentan nu caut pe cineva.

| Goddessss a răspuns (pentru Mayhem666):

Părere sincera tinder.
găsești pe cineva da hazna măcar?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Goddessss):

Nu stiu, dar am gasit o data o fata care avea cat de cat ceva in comun cu mine si am stat de vorba putin. Dar cam atat.

Răspuns utilizator avertizat
| Hutzy95 a răspuns:

Depinde de unde esti

| SetYourselfFree explică (pentru Hutzy95):

Cluj

| ValentinPandur123 a răspuns (pentru SetYourselfFree):

De ce stai in Cluj?

| SetYourselfFree explică (pentru ValentinPandur123):

Cum adica de ce stau in cluj.acolo m-am născut. laughing

| Stochel a răspuns:

Pai de unde esti si cati ani ai, ca eu as fi interesat sa ne cunoastem mai bine

| Daevas a răspuns:

Buna! Ti-am lasat un mesaj in privat.

| Raulnecrutatorul22 a răspuns:

Buna happy! Numele meu este Raul Emanuel si daca nu te deranjeaza ai putea sa imi scrii pe Instagram @alexandruemanueldeak :3