| bianca2399 a întrebat:

Heii TPU

am revenit cu o intrebare:))

Exista acest baiat pe care il plac, iar el stie asta etc.(am mai povestit in alte intrebarihttp://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/heii-tpu-sa-va-poveste sc-ce-mi-se-intampla-deci-sunt-indragostita-de-un-baiat- de-ceva-vreme-si-el-stie-asta-iesim-afara/ ).

Am vb de curand cu el despre ceea ce ne deranjeaza,adica suntem gelosi si nici nu suntem impreuna.

El mi a spus ca nu prea ii convine ca ma duc eu pe la un prieten comun cu care am si stat anul trecut (mergem mai multi la acel prieten, nu doar eu:)), dar el are ceva cu mine), iar eu i am spus ca nu imi place cand o baga pe o prietena de a noastra comuna mult in seama iar de mine..uita..adica mai vine cand vrea telefonul..in fine,am vb despre asta si ma gandeam eu ca dupa aceasta discutie nu se va mai intampla.,dar nu!

El contiuna si o face special cred,pentru ca pana acum nici nu prea vorbea cu acea fata.iar acum se joaca si etc.

Si a mai fost o faza cand am ramas doar eu cu el in scara si am inceput sa vb si m a intrebat din nou de ce eram suparata cu o seara in urma si dc mergeam in fata (din cauza ca el o baga pe aia in seama mult),si i am zis si el mi a zis ca nu are nimic cu aia si etc si m a luat in brate si m a pupat pe frunte si obraz si etc. apoi a doua zi,m a sunat sa ma intrebe unde sunt ca vine si el,a venit,a vb cu mine ce a vb, jncepusem sa ne batem si la un moment dat a fugit unde era fata aia si dupa a plecat cu aia si inca, cativa prieteni sa se plimbe, iar pe mine si pe amicul pe care e gelos si inca un prieten..nici nu ne au intrebat...

Ieri a iesit iar cu noi si eu eram indiferenta si nu prea il bagam in seama, ma jucam cu un amic si el se baga in seama cu mine..ca ma prinde el pentru amicul ala si etc...sau incepusera vecini la un moment dat sa arunce cu oua, ceapa, cartofi..etc:)) si el m a luat pe sus si a fugit undeva unde eram in siguranta si ramasesem imbratisati:))

Voi ce credeti? face doar ca sa ma enerveze?

5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Va comportati aiurea.Imi da impresia ca el este foarte lejer si nu prea e interesat ada mult de o relatie cu tine. Pune ma nene picioru in prag.I-al deoparte si explica-i ce si cum.ori da ori ba.Ca baietii la capitolu exprimare sentimente si initiativa sunt cam aiuriti si asteapta ca fata sa faca primul pas. Daca obtii o intalnire cu el in oras e bine.Bate si tu apropouri sa nu ii zici pe fata ca dupa aia cine stie ce impresie isi face si vezi cum reactioneaza la stimulihappy(

| anonimaaa01 a răspuns:

In ce ai scris tu m-am regasit si eu ...asa patesc si eu cu un baiat... :O sad

| Veronica077 a răspuns:

Daca va placeti reciproc si stiti asta, de ce nu sunteti impreuna?

| bianca2399 explică (pentru Veronica077):

Nu stiu daca el ma place.

| Veronica077 a răspuns:

Atunci cred ca face aceste lucruri doar ca sa te enerveze, sa te faca geloasa, incearca sa fi mai indiferenta fata de el.Fa sa inteleaga ca desi il placi nu e singur baiat de pe lumea asta.