| Pauladani22 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu niste răspunsuri! Pe data de 15.06. 2020 mi-a venit menstruatia si dupa pe data de 21.06. 2020 am facut sex cu iubitul meu neprotejat tin sa zic ca nu am ciclu regulat as putea ramane însărcinată? Nu și-a dat drumul in mine

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul menstrual este de tipul NEREGULAT, poate sa aiba orice lungime cuprinsa intre cea mai scurta posibila si anume cea de 21 de zile care este ovulatorie si pana la o lungime de 42 de zile. In cazul in care ciclul menstrual este foarte scurt de 21 sau 22 de zile, ovulatia are loc in cea de a 8-a si a 9-a zi si ca atare in cazul in care sexul neprotejat este intretinut in a 4-a, 5-a sau a 6-a zi a ciclului, exista posibilitatea certa de a se putea forma sarcina in cazul in care este ejaculata sperma in vagin. Insa in cazul prezentat chiar daca actul sexual a fost intretinut in cea de a 6-a zi a ciclului, de poate afirma fara retinere ca practic este cu totul IMPOSIBIL sa se formeze sarcina chiar si in cazul in care in data de 21.06. 2020 in mod cert/sigur ai fi fost intr-o zi fertila, fiindca pur si simplu... NU a ajuns sperma in vagin. Multa sanatate!

| Pauladani22 explică (pentru corbulalbrosu):

O.ejaculat in palma dupa s-a dus la baie si s-a sters peste tot. Deci prin urmare nu pot ramane însărcinată?

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine. Nu ramai.