| victory a întrebat:

as vrea sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.deci povestea mea e urmatoarea:pina nu demult vorbeam cu un baiat, de la inceput nu prea imi placea de el dar mai tirziu a inceput sa-mi placa.cind vb cu el ma vrajea prin cuvinte imi spunea niste vorbea ca ma topeam... l-am intrebat de ce s-a despartit de fosta sa prietena si refuza sa-mi spuna zicea ca nu conteaza... vb mai in toata ziua...imi spunea ca ma place, ca ar vrea sa fie linga mine... dar acum s-a impacat cu fosta sa prietena... spuneti-mi va rog ce-as putea sa fac eu ca lui sa-i para rau, sa regrete...va multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei sa te razbuni nu e bine nu o sa regrete o data ce o iubeste pe fosta prietena. si eu la randul meu am fost tradat am tinut la o prietena foarte mult dar ea a vrut sa se razbune sa se joace cu sentimentele mele, asa ca viata merge inainte lasa razbunarile si priveste inainte

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic nu poti face. E clar ca el are sentimente pentru fosta lui prietena si nu pntru tine. N-ai cum sa-l faci sa-i para rau dupa ceva ce nu-si doreste.

| alexa a răspuns:

Cea mai mare satisfactie, o ai cand îi poti arata ca poti iubi si esti iubita, cunosti fericirea fara el si reusesti in viata mai bine decat el. Opusul iubirii nu este ura, ci indiferenta. Nimic nu doare mai tare dacat sa vezi ca celuilat nu-i pasa de tine. E cea mai crunta si mai dulce razbunare.

| catalina_2916 a răspuns:

Fa-ti un nou prieten si orice ar fi nu-l mai baga in seama. ignora-l total! pentru ca un asemenea baiat/barbat nu merita altceva de la tine...eu cred ca el a vrut s-o faca geloasa cu tine pe fosta lui iubita, pe care din cate se vede o iubeste...asa ca altul la rand...sunt mii de baieti pe pamantul asta mult mai buni ca el! pup

| Simon_7286 a răspuns:

Lasa asa cum a cazut. daca n-a vrut sa vorbeasca de ce s-a despartit e baiat de treaba si cu bun simt, deci nici despre tine n-o sa vorbeasca nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ii vei mai acorda importanta, cu siguranta va regreta...Treci pe langa el indiferenta, prefa-te ca nu iti pasa...sunt sigura ca te va cauta sa iti ceara sa va impacati, iar atunci poti sa ii spui frumos ca te-ai impacat cu un fost prieten de al tau...corect,nu? va simti si el atunci cum e.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei se ii para rau ca te pierdut? daca e asa spune-i ca ai pierdut o fata ca tine si vorbe dulci... ok?