| luly16 a întrebat:

Buna!
as vrea sa-mi dati niste idei pentru imbracaminte! pentru prima zi de scoala! ce sa fac? ma imbrac la cravata si vesta si camasa si blugi sau la rochie? ce ziceti? dau funda! scuze categorie

Răspuns Câştigător
| ioanadanny a răspuns:

Sa te imbraci in ceva ce iti place, iti sta bine si te simti si comoda.eu zic sa iti iei bugi, o bluzita draguta si ca incaltaminate ceva sa se asorteze si mai adaugi acolo un cercel, o brataricahee heebafta:-p

2 răspunsuri:
| emega a răspuns:

Ce clasa esti?
De fapt, nu conteaza ce clasa esti atata timp cat te imbraci si decent si frumos. Eu trec clasa a 9-a si m-am gandit la o fustita (care vine pana aproape de genunchi) si un tricou cu maneca scurta. Ti-am spus ce voi purta eu.
Dupa mine, ar fi frumos sa porti o rochita. Dar ai grija sa nu fie nici foarte indecenta, nici de calugarita asa big grin. Incearca sa fii eleganta. O rochita sau fustita cu motive florale. Nu te incarca cu accesorii, o bratara sau un lantisor ar trebui sa fie de ajuns. Sa nu uiti sa ai si o geanta chiar daca nu va fi mare lucru in prima zi de scoala, nu ne pune nimeni sa scriem si astea, dar o genuta de marime medie trebuie sa ai la tine. Si sa pui si un carnetel cu un pix pentru orice eventualitate. Ca incaltamine, tenesi sau balerini care sa se potriveasca cu tinuta.
Si cam asta e. Sper ca te-am ajutat si ca o sa fii cea mai frumoasa in prima zi de scoala, ai grija de tine! happy

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Ti-as sugera o pereche de chiloti s-eu cravata sexy.