| Giocodimano1 a întrebat:

Trebuie sa ma duc la un majorat si as vrea sa stiu daca este ok sa ma imbrac cu o camasa,vesta, cravata si blugi si as vrea stiu daca la acest outfit se potrivesc Tenisi/Adidasi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti amesteca o tinuta foarte sport cu o tinuta clasica!
Ori mergi in: blugi, tricou, si adidasi ori: camasa veste, cravata, pantaloni cu dunga si pantofi.
Daca mergi totusi la un eveniment sofisticat, imbraca-te ca un om normal si respectuos, ca-n blugi si tenisi te imbraci toata ziua si nu-i nromals a te duci acolo, de parca te-ai duce sa joci fotbal.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Totul se asorteaza perfect! Blugii cu cravata si tenisii cu sfoara, pentru ca in loc de curea la blugi sper ca vei folosi o sfoara! De canepa ca arata si mai urat. Totul este despre cum sa iesi tu in evidenta si in fel asta vei eclipsa gazda.
http://bit.ly/2oQ0F9K

| Giocodimano1 explică (pentru Salontanul):

Problema este ca nu imi place sa ma imbrac la costum sau ca ma incalt mai ales cu pantofi!
Vreo idee de outfit mai steerwear dar si elegant in acelasi timp.
plssss

| gelu1970 a răspuns:

Nu prea.